FB

August 1, 2022 | 8:45

7 arsye pse nuk e keni gjetur ende shpirtin tuaj binjak

Nuk e keni takuar akoma shpirtin tuaj binjak? Dashuria është magjia më e madhe nga të gjitha. Mund të transformojë ju dhe gjithë jetën tuaj. Mjerisht, jo të gjithë ne e gjejmë lehtë dashurinë e jetës sonë.

Këtu janë 7 arsye pse nuk e keni takuar ende shpirtin tuaj binjak

Ju nuk e njihni veten tuaj të vërtetë

Si mund ta dini se kush duhet të jetë shpirti juaj binjak nëse nuk e dini se si jeni brenda vetes?

Keni pritshmëri të mëdha

Si e imagjinoni të jetë shpirti juaj binjak? Personi perfekt që nuk mund të bëjë asnjë gabim? Dikush që do t’ju mbështesë pa marrë parasysh çfarë?

Ju jeni ende të mbërthyer me ish-in tuaj

Kur mbani lidhjen tuaj të kaluar dhe refuzoni ta lini të shkojë, ju e pengoni shpirtin tuaj binjak të hyjë në jetën tuaj.

Nuk i beson më dashurisë

Edhe pse mund të mendoni se të qenit cinik mund t’ju ndihmojë të pranoni dhimbjen e të qenit i vetmuar, ai është vetëm duke dërguar sinjale të gabuara në univers. Nëse nuk besoni se do ta gjeni shpirtin tuaj binjak, si mund t’i tërheqni ata?

Ju jeni duke ndjekur njerëzit e gabuar

Ju mund të pëlqeni dikë për arsye të ndryshme, por nëse të dy nuk dëshironi të njëjtat gjëra nga marrëdhënia, kjo nuk do të çojë në asgjë.

Ju nuk e doni veten

Nëse nuk e doni veten pa kushte, atëherë si mund të prisni që shpirti juaj binjak t’ju dojë pa kushte?

Nuk jeni gati për dashuri

A është dashuria prioriteti juaj kryesor tani? Apo është karriera juaj?

 

 

Përgatiti K.I / Burimi themindsjournal.com

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Drejtor Marketingu - Geart Shehu: 0682097486
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
Boana Shenjtolli: 0694767053
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top