Këshilla & Arsye

May 11, 2018 | 8:20

7 truke që do t’ju ndihmojnë të keni një ditë normale pavarësisht gjumit të pamjaftueshëm

Ndodh shpesh të qëndroni deri vonë pa gjumë apo të mos bëni një gjumë të mirë gjatë natës, e si pasojë nëse të nesërmen duhet të zgjoheni herët ka për të qenë padyshim një ditë shumë e vështirë.

gjumiMe ndihmën e disa trukeve që kanë dhënë ekspertët ju do të ndiheni mirë dhe nuk do të krijoni aspak përshtypjen se keni kaluar një natë të vështirë.

1.Mos e shtyni alarmin pavarësisht sa të lodhur ndiheni.

2.Dilni në ambient të hapur dhe merrni sa më shumë ajër të freskët.

3.Mos e teproni me kafeinën pavarësisht lodhjes që ndieni.

4.Nëse keni mundësi gjatë ditës, përpiquni të shkëputeni e të flini 25 minuta gjumë.

5.Pavarësisht lodhjes që ndieni, përpiquni të bëni pak aktivitet fizik.

6.Mos ndryshoni orarin tuaj të gjumit.

7.Kthejuni rutinës suaj normale sa më shpejt të jetë e mundur.

Burimi http://www.scan-tv.com/

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com