Lifestyle

April 17, 2018 | 9:49

A e dini se njerëzit të cilët ju i doni ju vizitojnë edhe pasi kanë shkuar në parajsë. Një studim thotë se….

Është e vështirë të humbësh një njeri të dashur që gjithmonë ka qenë pranë jush. Por është padyshim një realitet i ashpër i jetës. Por edhe nëse ky person ka shkuar fizikisht, ai herë pas here mund të jetë ende pranë jush. Këto janë disa shenja që tregojnë nëse një njeri i dashur, i vdekur është ende pranë jush.

Ju mund ta ndieni atë. Kur fryma e një të dashuri është afër, ajo mund të shfaqet në shumë mënyra. Një nga format më të zakonshme është era. Mënyra se si e ndan dikush është shpesh lidhja më e fortë me ta. Mund të jetë aroma e duhanit ose parfumi, apo edhe aroma e ushqimit tuaj të preferuar. Ky është një mesazh që ju dërgohet drejtpërdrejt nga i dashuri juaj i vdekur.

 Shfaqen në ëndrrat tuaja. Kjo është një nga mënyrat më të zakonshme në të cilën shpirtrat ndërveprojnë me ne. Mendimet tona të nënndërgjegjes janë më të hapura për botën shpirtërore, shpesh duke i lejuar ata të hyjnë. Ëndrrat që përfshijnë shpirtrat kanë tendencë të jenë jashtëzakonisht realiste dhe jo shumë ëndërr. Kushtojini vëmendje të madhe për atë që mund të nënkuptojë. Mund të jetë një mesazh nga përtej varrit.

Mungesa e artikujve të rëndësishëm. Ju mund të ndjeheni sikur keni humbur kokën kur gjeni artikujt që i keni lënë sa në një vend në një tjetër. Mund të jetë një i afërm i vdekur ose një mik që po luan një shaka me ju. Duket e trashë, por vetëm për shkak se ata janë të vdekur nuk do të thotë se ata kanë humbur dëshirën për të bërë shaka.

Mendime të pazakonshme. Ju mund të përjetoni mendime që nuk duken si të tuajat. Kjo mund të jetë një shenjë që personi juaj i dashur dëshiron t’ju tregojë diçka dhe nuk po i kushtoni vëmendjen e duhur. Jini shumë të kujdesshëm, kjo ndodh kur përpiqen t’ju mbrojnë nga diçka ose t’ju bëjnë të ndryshoni mendjen tuaj.

 Marrin pjesë në funeralin e tyre. Sipas James Van Praagh, një i njohur psikike, të vdekurit marrin pjesë në funeralin e tyre. Ata enden në dhomë, duke u përpjekur të ngushëllojnë të dashurit e tyre dhe t’u japin shenja se gjithçka është mirë. Shpesh, ngaqë njerëzit janë aq të zhytur në dhimbje, këto shenja janë të padukshme.

Burimi / http://www.tuttorete.info

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com