FB

March 23, 2024 | 7:01

Astrologjia parashikon sot një moment udhëtimesh introspektive dhe kulmin e harmonive të lezetshme në univers

 

Lëvizja e fundit e Marsit te Peshqit na fton në një zhytje të thellë në shpirtrat tanë, duke na inkurajuar të përballemi me dëshirat dhe frikën tonë më të brendshme. Ndërkohë, horizonti ndriçon me premtimin e Jupiterit të Venusit, duke na përgatitur për një valë gëzimi, dashurie dhe bujarie.

zodiakshenja

Sipas sekreteve astrologjike, kjo përzierje unike e introspeksionit dhe zgjerimit të jashtëm krijon skenën për rritje personale dhe takime të lezetshme.

 

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Pasojat e hyrjes së Marsit tek Peshqit mund t’ju bëjnë të ndiheni pak reflektues. Është një ditë për t’u zhytur thellë në emocionet tuaja dhe për të kuptuar dëshirat tuaja. Ju mund ta gjeni veten duke u përballur me konflikte të brendshme, por mbani mend, këto beteja po hapin rrugën për zbulime të thella personale.

 

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Me Venusin që po përgatitet të bëjë një sekstil të këndshëm për Jupiterin nesër, fokusi juaj sot mund të jetë te kënaqësitë e jetës. Edhe pse jeni në prag të një dite plot kënaqësi, shfrytëzojeni këtë kohë për të mbështetur veten dhe për të vlerësuar bukurinë rreth jush. Përgatituni të hapni zemrën tuaj dhe të ndani bujarisht.

 

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Ndërsa Marsi noton nëpër Peshqit, mund të ndiheni pak të shqetësuar, por mbani mend se kjo është gjithashtu një kohë për kreativitet. Përqafoni kaosin dhe kanalizojeni atë në projektet tuaja. Me sekstilin e ardhshëm të Venusit dhe Jupiterit, prisni të gjeni gëzim në lidhjet personale. Komunikoni hapur dhe lëreni kuriozitetin tuaj të udhëheqë rrugën.

 

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Thellësitë emocionale po ju thërrasin. Marsi te Peshqit ju ka inkurajuar të përballeni me frikën tuaj të brendshme dhe t’i shëroni ato. Aspekti i Jupiterit të Venusit të nesërm lë të kuptohet për shpërblime emocionale dhe ndoshta materiale. Ndani ndjenjat tuaja dhe lëreni mirësinë t’ju udhëheqë gjatë ditës.

 

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Dita e sotme mund të ndihet si një akt balancues midis introspeksionit dhe shprehjes. Me Marsin që nxjerr në pah botën tuaj të brendshme, ju duhet të merrni kohë për të reflektuar mbi pasionet tuaja. Parashikoni sekstilin e Venusit Jupiter për të sjellë gëzim dhe kreativitet; lëreni shpirtin tuaj bujar të shkëlqejë dhe mos u turpëroni të ndani dritën tuaj.

 

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Është një ditë për të renditur dialogët tuaj të brendshëm dhe për t’u përqëndruar në vetë-përmirësimin. Marsi inkurajon introspeksionin, ndërsa sekstili i ardhshëm i Venus Jupiter premton një shpërblim për punën tuaj të palodhur. Përqafoni këtë herë për të përmirësuar rutinat tuaja dhe për të përhapur mirësi kudo që të shkoni.

 

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Marrëdhënia juaj mund të jetë në qendër të vëmendjes sot. Marsi te Peshqit ju kërkon të shikoni nga brenda dhe të zgjidhni çdo konflikt personal ose marrëdhëniesh. Venusi dhe Jupiteri do të përmirësojnë së shpejti lidhjet tuaja, kështu që jini gati për të kërkuar ekuilibrin dhe harmoninë në ndërveprimet tuaja sot.

 

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Duhet të zhyteni në thellësi të emocioneve dhe dëshirave tuaja. Hyrja e Marsit te Peshqit ju ftoi të eksploroni nënndërgjegjen tuaj. Ndërkohë, sekstili i ardhshëm i Venusit Jupiter ju inkurajon të përqafoni dhe të ndani transformimet tuaja. Lëreni veten të rriteni përmes asaj që kaloni.

 

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Përvoja të reja dhe emocionuese vijnë së shpejti, por sot është një udhëtim i brendshëm. Marsi te Peshqit nxit anën tuaj filozofike, duke ju nxitur të mendoni për pyetjet e mëdha të jetës. Me Venusin dhe Jupiterin që premtojnë një shpërthim optimizmi dhe zgjerimi nesër, përdorni të sotmen për të harmonizuar besimet tuaja me veprimet tuaja.

 

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Sot është një ditë për të ndërtuar forcën dhe qëndrueshmërinë tuaj të brendshme. Marsi në Peshqit mund të nxisë disa rryma emocionale, por sot është gjithashtu një mundësi për rritje të thellë personale. Sekstili i Venus Jupiterit të nesërm do të shpërblejë durimin dhe punën tuaj të palodhur me rehati dhe gëzim.

 

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Inkurajoheni të çliroheni nga modelet e zakonshme të mendimit dhe të eksploroni territore të reja filozofike. Marsi te Peshqit ju sfidon të zhyteni më thellë në psikikën tuaj. Me ndikimin e afërt të Venusit dhe Jupiterit, prisni të gjeni gëzim në idetë dhe njohuritë e përbashkëta.

 

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Me Marsin që hyri në shenjën tuaj dje, ju jeni në zemër të një kërcimi kozmik. Përqafoni këtë energji për të pohuar veten dhe për të ndjekur ëndrrat tuaja. Sekstili i Venusit Jupiter premton një fluks dashurie, kreativiteti dhe ndoshta përfitime materiale. Ndani bollëkun tuaj dhe lëreni natyrën tuaj të dhembshur të udhëheqë rrugën.

 

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top