FB

March 24, 2022 | 13:00

Blu dhe zi, kombinimi që ju bën të dukeni mjaft elegant

Bluja dhe e zeza konsiderohen si dy ngjyra që nuk shkojnë së bashku, por nuk është aspak kështu! Elegante dhe super femërore, ato janë një kombinim i miratuar nga vetë Yves Saint Laurent, i cili i ka kombinuar shpesh dhe me dëshirë në krijimet e tij të mrekullueshme. Pra, mos kini frikë t’i vishni këto dy ngjyra së bashku: jo vetëm që janë një kombinim elegant, por edhe më i lehtë nga sa mendoni!

Ndriçoni të gjithë

Nëse nuk ndiheni rehat sepse keni frikë se errësoni gjithçka, mund ta zbardhni veshjen, duke zgjedhur detaje që shkojnë deri në nuanca më të ftohta si bluja e hapur. Për shembull, në foton më poshtë, nuk shihni shumë, por fustani është blu i errët: efekti i përgjithshëm lehtësohet nga detajet më të lehta të pellushit.

Shtoni një prekje “neoni”.

Në veshjet blu elektrike, blu lule misri apo edhe blu, mund të vishni me qetësi veshje të sipërme dhe aksesorë të zinj pa frikë se mos bëni ndonjë gabim, veçanërisht nëse nuk ju pëlqejnë pamjet shumëngjyrëshe. E zeza, në këtë rast, është një strehë e sigurt!

Një aksesor me ngjyra

Nëse ka një nuancë blu që më pëlqen shumë e kombinuar me të zezën, është bluja e errët, ajo shumë e errët, në stilin e Saint Laurent, veçanërisht nëse përdoret në veshje si kostume sportive apo xhaketa me prerje mashkullore ose smoking. Nëse ju pëlqen edhe ky kombinim, mund të shtoni një detaj shumëngjyrësh për të ndriçuar të tërën. Nëse dëshironi të lehtësoni gjithçka, zgjidhni një palë atlete.

Pothuajse ton mbi ton

Pika blu mund të jetë aq e errët sa kufizohet me të zezën, pothuajse në një ton mbi ton. Edhe këtu, strategjia më e mirë është të ndriçoni me aksesorë ngjyrash të lehta dhe të ndezura dhe ndoshta të zbuloni ndonjë pjesë të trupit. Mjafton dekolteja apo kyçet e këmbës dhe ju do të dukeni plot shkëlqim!

Po sikur të ishte blu?

Mos harroni se bluja ekziston në shumë nuanca: ndoshta më e errëta nuk është e juaja dhe nuk keni dëshirë ta vishni! Në këtë rast, mund të zgjidhni një ngjyrë më të çelur, si bluja, me detaje të errëta, siç është leshi eko, i cili ka nuanca gri. Vini re se, për ta mbajtur atë të thjeshtë, pjesa tjetër e pamjes dhe aksesorëve janë të zeza.

Burimi / https://dilei.it/

 

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Drejtor Marketingu - Geart Shehu: 0682097486
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
Boana Shenjtolli: 0694767053
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top