Lifestyle

October 6, 2020 | 8:32

Dilema e pirjes së ujit para ose pas kafesë… Ja cila është gjëja e duhur për të bërë

Kujt nuk i ka ndodhur që t’i shërbehet një kafe ekspres me një gotë ujë dhe të mos dinë nëse duhet ta pinë para ose pasi të kenë pirë kafenë dhe të shohin përreth për të parë lëvizjet e njerëzve të tjerë?

Më në fund, falë një studimi të kryer në Universitetin e Triestes, shkenca është në gjendje t’i japë një përgjigje përfundimtare kësaj dileme që ka hutuar të gjithë dashamirësit e kësaj pije të shijshme. Jeni kurioz për zbulimin e bërë nga një studim?

Me sa duket, kjo praktikë e shërbimit të kafesë dhe ujit në të njëjtën kohë përdoret për të pirë ujin së pari, në mënyrë që të pastroni  gojën nga ushqimet e gëlltitura më parë, duke lejuar kështu që shqisat tona të shijojnë akoma edhe më shumë aromën e kafesë. Ndërsa pirja e ujit pas kafes duket e padobishme pasi eliminon totalisht shijen e kafesë nga goja jonë.

Moreno Faina, drejtori i Universitetit të Triestes, ku u krye studimi, donte të shpjegonte se përdorimi i ujit para kafesë është thelbësor për të siguruar që gjuha, sensori kryesor në këtë rast, arrin shkallën maksimale të vlerësimit ndijor dhe kjo është arsyeja pse ne duhet të heqim të gjitha mbetjet e mundshme të ushqimit nga shqisat tona të shijes.

Ka vetëm dy raste në të cilat pirja e ujit pas pirjes së kafesë mund të ndihmojë.

Rasti i parë është kur kafeja e sapo pirë nuk na ka pëlqyer dhe preferojmë të eliminojmë aromën e saj.

Një arsye tjetër, e zbuluar gjatë studimit të kryer, është se disa kokrra kafeje gjatë bluarjes mund të mos jenë shumë të pjekura dhe për këtë arsye, pas pirjes lëshojnë një ndjenjë thatësie. Në këtë rast, impulsi për të pirë do të vijë nga truri ynë, por kjo ndodh vetëm sepse produkti ka këtë defekt të veçantë.

A mund të pimë ujë të gazuar?

Se çfarë lloj uji zgjidhni për të pirë, kjo është çështje preference. Duket se flluskat e ujit të gazuar janë në gjendje t’i japin shqisave tona pastërti më të madhe, por kur efekti i tyre është ekstrem mund të na bëjë të mos e ndjejmë aromën siç duhet. Ndërsa zgjidhni ujë natyral, do të krijohet një ndjesi më delikate, një efekt më neutral kur provoni kafen.

 

 

Burimi / https://www.positivevibration.guru/

 

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top