FB

September 11, 2021 | 8:19

Disa këshilla që ju ndihmojnë të vishni rrobat tuaja të preferuara verore edhe në dimër

Jeni afër fundit të verës dhe gjëja më e rëndësishme është të ndryshoni veshjet në mënyrë që të mos jeni të papërgatitur për ardhjen e të ftohtit të parë. Kështu veshjet, këmishat, bluzat, fundet dhe pantallonat e shkurtra verore me një mijë ngjyra vendosen me hidhërim në ndarjen e sipërme të gardërobës, për t’u nxjerrë vitin e ardhshëm.

Ne shpesh pyesim veten nëse është e mundur të veshim veshje të lehta, pranverore apo verore në vjeshtë dhe madje edhe në dimër. Në fakt, ndodh që ju vjen keq që nuk jeni në gjendje të vishni rrobat tuaja verore për një apo edhe dy sezone të njëpasnjëshme, duke hequr dorë nga pëlhura të teksturave të ndryshme dhe ngjyra të ndritshme.

Në këtë drejtim, këtu janë 5 këshilla për të veshur rrobat tuaja të preferuara verore edhe në dimër pa pasur frikë nga i ftohti.

Rrobat e dimrit

Nëse mendoni me kujdes për këtë çështje, në realitet rrobat e dimrit që shiten në dyqane ose në internet, rrallë gjenden në pëlhura të ngrohta dhe të trasha si leshi, kadife ose pambuk i ngrohtë. Megjithatë, shpesh, rrobat që gjenden më së shumti janë prej fije mëndafshi, akrilik, poliestër ose pambuku. Ndonjëherë edhe mëndafshi ose sateni pavarësisht stinës së dimrit. Këto veshje nuk janë të dizajnuara për t’u përdorur vetëm, por të kombinuara me veshje të tjera. Në fakt, jo rrallë ato janë pa mëngë ose kanë dekolte shumë të hapur.

Jo të gjitha veshjet verore janë të përshtatshme për stinët e ftohta. Duhet të bëni një përzgjedhje dhe të shmangni, për shembull, ato me rripa të hollë, transparente apo edhe ngjyra që janë shumë të lehta ose të dukshme. Këtu janë 5 këshilla për rrobat verore që mund t’i vishni edhe në dimër:

  • vishni një këmishë me triko ose bluzë me mëngë të gjata nën fustanin e verës;
  • zgjidhni triko, thelbësore për funde dhe fustane, bazuar në modelin, pëlhurën ose ngjyrën. Një alternativë origjinale mund të jetë edhe kombinimi i tyre me pantallona: xhinset janë perfekte;
  • shndërrimi i fustanit të gjatë ose të shkurtër në një fund, me ndihmën e një triko me prerje të shkurtër ose me triko;
  • përdorni xhaketa të ngrohta, pallto ose lesh ekologjik dhe nëse keni shumë ftohtë, preferoni modele të gjata. Veshja mund të kompletohet me shalle, doreza dhe kapele;
  • këpucët duhet domosdoshmërisht të jenë dimërore, qofshin ato të rastësishme apo elegante. E njëjta gjë për çantat: shmangni ato prej pëlhure ose kashte.

Duke bërë kombinimet e duhura dhe duke marrë parasysh disa masa paraprake, ju mund të shfrytëzoni sa më shumë rrobat tuaja verore, pa hequr dorë nga shija e mirë.

 

 

Burimi / https://www.proiezionidiborsa.it/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0684022192
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top