Lifestyle

November 7, 2017 | 12:45

Djali pohon se ka jetuar në Mars dhe habit shkencëtarët me njohuritë e tij

1

Boriska Kipriyanovich, i cili jeton në Volgograd, Rusi, pretendon se ka jetuar në planetin e kuq “të shkatërruar nga lufta” para se të rilindë në Tokë.

Njohuritë e tij të jashtëzakonshme të sistemeve planetare kanë ngatërruar ekspertë në mbarë botën, duke përfshirë shkencëtarë.

Nëna e Boriskës është një mjeke dhe thotë se e dinte se ishte i veçantë sapo mbajti kokën pa asnjë mbështetje vetëm dy javë pas lindjes.

Ajo pretendon se ai filloi të fliste disa muaj më vonë dhe nga mosha një vjeç e gjysmë ishte në gjendje të lexonte, të vizatonte dhe të pikturonte.

Ndërsa Boriska po shkonte në çerdhe, mësuesit vinin re talentet e tij të pabesueshme të shkrimit dhe të gjuhës së bashku me aftësitë e tij të mahnitshme të kujtesës.

Nëna dhe babai i Boriskës pretendojnë se nuk i kanë folur asgjë për hapësirën.

Ata thonë se magjepsja e tij me hapësirën shpejt u bë interesi i tij numër një – dhe nuk ishte shumë kohë para se të fillonte të pohonte se kishte lindur në Mars.

Boriska thotë se Marsi ende ka një qytetërim të huaj pavarësisht nga një katastrofë masive bërthamore në të kaluarën e largët.

Djali ka pohuar vazhdimisht se ai ishte më parë një pilot marsian që udhëtoi për në Tokë.

Ai këmbëngul se ka shumë më tepër për t’u zbuluar në Tokë duke treguar Piramidën e Madhe të Gizës, të cilën ai thotë se fsheh sekretet e mëdha.

 The boy states the Martians breathe carbon dioxide

“Jeta njerëzore do të ndryshojë kur Sfinksi të hapet, ka një mekanizëm hapjeje diku prapa veshit. Nuk më kujtohet saktësisht,”thotë Boriska.

Boriska shpjegon katastrofën që ndodhi në Mars dhe thotë se ishte shkaktuar nga një luftë bërthamore e zhvilluar midis “qenieve” që jetonin atje.

Djali thotë se marsianët marrin dioksid karboni dhe nëse vijnë në planetin tonë ata do të duhej të merrnin frymë nga tubat e mbushura me të.

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com