Mirëqenie

January 21, 2020 | 8:07

Duart tregojnë moshën! Ja si ta ndaloni këtë!

Të gjithë jemi të shqetësuar nga plakja e lëkurës. Vëmendja përqëndrohet në fytyrë, qafë dhe gjoks. Megjithatë, një pjesë e trupit, ku plakja në fakt është më e dukshme, ndonjëherë lihet pas dore padrejtësisht.

Kjo pjesë e trupit janë duart tuaja! Duke pasur parasysh të gjitha gjërat e mrekullueshme që ju bëni duke përdorur dorën tuaj, të tilla si përgatitja e ushqimit, duke mbajtur dorën e të dashurit tuaj, vitet kalojnë dhe  është logjike se plakja e lëkurës do të jetë më e dukshme mbi ta.

1Megjithatë ju nuk keni nevojë për t’u shqetësuar! Ne do të ju tregojnë një  mënyrë madhështore që do t’ju ndihmojë të mbani duart tuaja në formë për aq kohë sa të jetë e mundur.

Para së gjithash, është shumë e rëndësishme të merrni në konsideratë se sa herë në ditë ju i lani duart tuaja, sa shpesh duart tuaja janë të ekspozuar andaj baktereve apo në kontakt me të gjitha elementet e natyrës.

Ja receta me kanellë që ju propozojmë:

Ju nevojiten dy lugë kafeje  sheqer, një lugë gjelle vaj ulliri ose kokosi dhe një lugë çaji kanellë. Aplikojeni këtë përtzierje në duart tuaja dhe i masazhoni lehtë. Më pas i shpërlani ato.

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top