FB

September 14, 2021 | 8:25

Efekti anësor kryesor i ngrënies së domateve…

Domatet janë fuqi të nënvlerësuara kur bëhet fjalë për përfitimet ushqyese dhe nuk marrin statusin e superushqimit që me siguri e kanë fituar. Një nga arsyet pse ne jemi tifozë kaq të mëdhenj të domateve është sepse ngrënia e tyre mund të rezultojë në një efekt të madh anësor që nuk mund ta merrni duke ngrënë ndonjë ushqim tjetër popullor: shmangni radikalet e lira që dëmtojnë qelizat falë niveleve të larta të likopenit, një antioksidant i fuqishëm.

Çfarë është likopeni?

Likopeni është një karotenoid: një klasë e pigmenteve antioksiduese që u japin një ngjyrë të kuqe frutave dhe perimeve, siç janë domatet. Ky karotenoid është studiuar për aktivitetin e tij të fuqishëm antioksidues dhe hulumtimet tregojnë se është i lidhur me një rrezik të zvogëluar të sëmundjeve kardiovaskulare dhe disa kancere, si kanceri i prostatës.

Antioksidantët mbrojnë trupin e njeriut nga dëmtimi i qelizave dhe indeve, i cili ndodh kur molekulat e dëmshme të quajtura radikale të lira metabolizohen nga trupi. Radikalet e lira formohen kur trupi juaj është i ekspozuar ndaj faktorëve mjedisorë, si ndotja, por ato janë gjithashtu nënprodukte natyrale të reaksioneve kimike që ndodhin në trup.

Sa likopen ka në domate?

Sipas Departamentit të Bujqësisë së Shteteve të Bashkuara (USDA), produktet e domates fitojnë notat më të larta kur bëhet fjalë për përmbajtjen e likopenit, duke mbajtur nëntë nga 10 pikat kryesore për ushqimet më të pasura me antioksidant. Grejpfruti, papaja dhe shalqiri janë gjithashtu burime të këtij përbërësi bioaktiv që u jep bimëve një ngjyrë të kuqe.

Për të marrë sa më shumë likopen, zgjidhni domate të pjekura ose të gatuara kur është e mundur. Domatet e gatuara kanë përqendrime më të larta të likopenit sesa ato të pagatuara, sipas hulumtimit të publikuar në Journal of Agriculture and Food Chemistry. Në këtë studim, studiuesit zbuluan se përmbajtja e likopenit në domate të gatuara ishte 50% më e lartë se ajo e domateve të papërpunuara. Ata gjithashtu zbuluan se nivelet e të gjithë antioksidantëve të gjetur në domate ishin, mesatarisht, 28% më të larta krahasuar me domatet e pagatuara.

 

 

Burimi / https://www.eatthis.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0684022192
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top