FB

June 11, 2022 | 10:01

Gjërat që duhet të keni parasysh kur të blini fustanin tuaj të nusërisë

Zgjedhja e fustanit të nusërisë është shumë emocionuese dhe shpesh, pasi kanë marrë propozimin për martesë, të dashurat mezi prisnin të shkonin në showroom për të zgjedhur fustanin. Por kur është koha e duhur?  Meqenëse bërja e fustaneve të nusërisë me porosi zakonisht zgjat rreth 6-9 muaj, në fakt është një ide e mirë të shkoni në sallonin e nusërisë më shpejt se sa vonë.

Nëse nuk e keni tashmë një vizion për veshjen tuaj ideale, pas propozimit, është koha për të bërë detyrat tuaja. Filloni duke grisur faqe nga revistat, duke gjetur tendencat më të mira, duke identifikuar stilistët tuaj të preferuar ose duke marrë frymëzim nga nuset e vërteta. Pastaj, vini re të përbashkëtat midis gjetjeve tuaja të preferuara. Shkoni në pazar vetëm pasi të keni rregulluar vendin tuaj të dasmës, gjë që ka kuptim duke pasur parasysh që dëshironi të vishni diçka që i qëndron besnike atmosferës së vendit të ngjarjes. Përpiquni ta kufizoni ekipin tuaj blerës në tre miq ose të afërm të ngushtë dhe mbështetës, mendimet e të cilëve ju vlerësoni më shumë. Rezervoni takimet paraprakisht, pasi vendet në butikët e nuseve mbushen jashtëzakonisht shpejt. Bëni edhe kërkimin tuaj – rishikoni përzgjedhjen e stilistëve, çmimin dhe madhësitë e mostrave të secilit sallon për t’u siguruar që është madhësia e duhur për fustanin dhe vizionin tuaj.

Zgjidhni fustanin e nusërisë, identifikoni personalizimet që dëshironi, paguani një depozitë prej 50 deri në 60 për qind dhe ndani 6-9 muaj për krijimin me porosi. Fustani juaj perfekt do të prodhohet sipas matjeve tuaja dhe disa komponentë mund të vijnë nga e gjithë bota. Tre muaj para dasmës, fustani duhet të përfundojë dhe në sallon. Nëse jo, ju keni pak hapësirë për të manovruar përpara provës të parë. 6 deri në 8 javë para dasmës, ka vend për rregullime të vogla dhe merrni parasysh të sillni një ose dy shoqëruese të nuses me vete për të dhënë mendimin e tyre.  Një javë para dasmës është zyrtarisht koha kryesore: në këtë pikë, ju do të merrni fustanin tuaj të përfunduar dhe do të paguani bilancin e mbetur, duke përfshirë tarifat e modifikimit.

 

Përgatiti S.P /  Burimi www.donnad.it

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Drejtor Marketingu - Geart Shehu: 0682097486
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
Boana Shenjtolli: 0694767053
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top