FB

November 16, 2021 | 8:45

Gjestet e pashprehura femërore që mund ta çmendin një mashkull

Kur jeni në një lidhje, i vetmi mendim i vazhdueshëm në mendjen tuaj është, çfarë mund të bëni për ta mbajtur atë të lumtur. Shumica e grave pajtohen me opsionet e dukshme të dhuratave/të papritura, të cilat, megjithëse të dobishme, mund të bëhen të parashikueshme. Megjithatë, ka pak gjeste të pathëna, të cilat burrat i vëzhgojnë në heshtje, por që mund të nënkuptojnë një botë për ta. Këtu janë disa prej tyre, të cilat përgjithësisht injorohen:

  1. Prekje e butë

Prekni butësisht shputën e këmbëve të tij me gishtërinjtë tuaj, pavarësisht nëse jeni në një tryezë darke ose në shtëpi në divan. Prekja gudulisëse mund ta bëjë atë të qeshë pa fund, por ai do të shijojë momentin.

  1. Lëshimi i flokëve

Meshkujt i duan flokët e grave, por janë po aq të vetëdijshëm për flokët e tyre, veçanërisht kur gratë i ngacmojnë ata. Bëjeni me pretekstin se do t’i merrni diçka që i ka ngecur në flokë!

  1. Bëhu shoku i tij

Burrat dhe sporti janë të pandashëm. Herë pas here, bëhu shoku i tij i “fundjavës” me të cilin i pëlqen të konkurrojë në një lojë, ose thjesht të shikojë një ndeshje futbolli. Pavarësisht se cila palë fiton, mos harroni të festoni!

  1. Të jesh i ndershëm

Sa herë që ai kërkon këshillën tuaj për çështje të rëndësishme, jini të sinqertë dhe të paanshëm, që do të thotë se mund edhe të mos pajtoheni me të. Ndershmëria juaj do të ndihmojë në ndërtimin e besimit të tij tek ju, gjë që është një pjesë e rëndësishme e çdo marrëdhënieje.

  1. E shihni në mes të një turme

Kjo mund të tingëllojë si në filma. Por sa shpesh ka ndodhur që të dy keni planifikuar të takoheni në një vend të mbushur me njerëz dhe të kërkoni me dëshpërim njëri-tjetrin. Aftësia juaj për ta dalluar atë në turmë, vetëm sa do t’ju bëjë më të çmuar për të.

  1. Luaj në shi

Meshkujt shpesh supozojnë se gratë i kushtojnë shumë rëndësi veshjes ose flokëve të tyre për t’u kënaqur me ndonjë argëtim të improvizuar, si për shembull të zhyten në shi. Pra, herën tjetër që ka një shpërthim reje, tregojini atij anën tuaj argëtuese duke e lënë mënjanë ombrellën dhe duke kërcyer me të.

  1. Gatuaj me të

Ndërsa femrat e duan gatimin, meshkujve gjithashtu u pëlqen të tregojnë aftësitë e tyre të kuzhinës. Planifikoni herë pas here një gatim në fundjavë ku nuk jeni vetë kuzhinieri perfekt. Ndërkohë që ai gatuan pjatën e tij të preferuar, bëni rrëmujë duke ndotur duart ose duke futur miell në flokët tuaj. Atij do t’i pëlqejë t’ju ndihmojë të pastroni më vonë.

  1. Përqafimi

Pasiguritë janë pjesë e çdo marrëdhënieje dhe po ashtu edhe grindjet. Ndërsa përqafimet dhe puthjet vijnë natyrshëm për një çift, ndonjëherë kënaqja me disa përqafime pas një zënke do t’ju ndihmojë të rrudhosni dallimet. Gjithashtu, prania kaq e afërt do ta ndihmojë burrin tuaj të ndihet i sigurt për ju.

  1. Pranoni faljet e tij

Është e rrallë të kapësh burra në flagrancë. Por nëse jeni një nga të paktat me fat që e keni kapur, jemi të sigurt që nuk do ta kishit humbur pamjen e lezetshme dhe të dhimbshme në fytyrën e tij. Ai mund t’ju ketë gënjyer për një zakon të keq ose për planet e tij për të dalë natën me miqtë e tij, por sa herë që është kapur dhe kërkon falje sinqerisht, pranoje atë. Ai do ta vlerësojë faktin që i keni dhënë një shans.

 

 

Burimi / https://www.momjunction.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Drejtor Marketingu - Geart Shehu: 0682097486
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
Boana Shenjtolli: 0694767053
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top