FB

June 7, 2022 | 8:45

Horoskopi i dashurisë: si do të duket qershori për 12 shenjat e zodiakut

Muaji Qershor ka rezervuar plot surpriza për jetën romantike të secilës shenjë të horoskopit. Ja se çfarë thonë yjet për 12 shenjat e zodiakut…

DASHI

AI -Marsi do t’ju bëjë një nga të dashuruarit më të nxehtë të muajit. Nuk do të tërhiqeni kurrë përballë provokimeve të një femre dhe, sa herë që të vini re edhe një interes të vogël, do të jeni ju që do të bëni përpara me njërën prej tyre.

AJO- Me Marsin në shenjën tuaj, këtë muaj do jeni veçanërisht iniciative dhe do propozoni paturpësisht veten me një mashkull që ju ka tërhequr gjithmonë çmendurisht. Në fillim të muajit do mendoni t’i bëni gjërat seriozisht, por me hyrjen e Venusit tek Binjakët do të zbuloni se është më mirë të shijoni një marrëdhënie të fortë seksuale, pa detyrim.

DEMI

AI – Ju e dini saktësisht se çfarë duhet të bëni për ta bërë gruan tuaj të arrijë majat e kënaqësisë. Do të ketë ditë kur mund të ndiheni shumë të lodhur fizikisht. Përkëdhelja do të jetë mirë!

AJO- Afërdita në shenjën tuaj deri në javën e parafundit të muajit do t’ju bëjë veçanërisht sensuale, provokuese dhe magjepsëse. Shumë meshkuj do të bien në këmbët tuaja, do të jetë në dorën tuaj të zgjidhni me cilin prej tyre do të kaloni netë magjike dashurie.

BINJAKËT

AI -Marsi në Dash do ju bëjë të jetoni një muaj plot ngjarje për sa i përket sferës së erosit. Mundësitë për të jetuar përvoja të reja që ju kanë intriguar gjithmonë do të shumohen. Ditët më të mira do të vijnë në fund të muajit, kur Afërdita në shenjën tuaj do t’ju lërë mendjen mbi një grua jashtëzakonisht të bukur dhe seksi.

AJO- Me Marsin në Dash, këtë muaj mund të fantazoni disa herë të përfundoni në shtrat me mikun tuaj më të mirë. Nëse vërtet dëshironi, kjo fantazi mund të kthehet në realitet. Në fund të muajit, me Venusin në krah ju presin netë të paharrueshme!

GAFORRJA

AI -Me Marsin tek Dashi gjatë gjithë muajit nuk do ndiheni aspak në formë dhe do të ketë shumë ditë që do të ndjeni nevojën për të fjetur herët dhe për të pushuar. Partneri juaj mund të ndihet i padëshirueshëm dhe do të ishte e përshtatshme që ju të shpjegoni se, edhe nëse do të dëshironit të bëni dashuri me të kaq shumë, thjesht nuk mund ta bëni këtë fizikisht.

AJO- Afërdita në Dem deri në datën 22 të muajit mund ta kthejë një miqësi në dashuri por, me Marsin në një aspekt joharmonik, pritshmëritë tuaja seksuale mund të zhgënjehen. Jini të durueshëm dhe lejoni që të zhvillohet më shumë intimitet mes jush dhe partnerit tuaj.

LUANI

AI -Marsi në Dash këtë muaj do t’ju japë emocione të mëdha për të përjetuar në dhomën tuaj të gjumit. Megjithatë, deri në datën 22, me një Venus disonante, do t’ju duhet të sqaroni se çfarë dëshironi nga një marrëdhënie, në mënyrë që të mos krijoni pritshmëri të rreme për një grua që ka rënë në dashuri me ju.

AJO- Me Venusin në një aspekt disonant deri në datën 22 të muajit do ta keni të vështirë të ndiheni të kuptuar dhe të kënaqur sentimentalisht. Edhe pse Marsi vazhdon të sjellë zjarr në sferën e erosit, ju nuk mund të ndiheni të lumtur së bashku me partnerin tuaj dhe historia juaj rrezikon të shkatërrohet.

VIRGJËRESHA

AI -Afërdita në Dem këtë muaj ju këshillon të planifikoni një udhëtim që do të jetë veçanërisht tërheqës nga pikëpamja e erosit. Nëse shkoni me partnerin tuaj, do të jetë mirë të rizbuloni kënaqësinë e të qenit të zhveshur së bashku në një pishinë hoteli privat. Megjithatë, në fund të muajit, Venusi te Binjakët do të sjellë komplikime në të gjitha marrëdhëniet tuaja.

AJO- Me Venusin në Dem deri në datën 22 të muajit, do ndiheni veçanërisht të pafrenuar dhe do e bëni partnerin të kënaqë dëshirat tuaja më intime dhe të fshehta nga pikëpamja e erosit. Megjithatë, me hyrjen e Venusit te Binjakët, mund të zhgënjeheni nga sjellja e një dashnori që nuk ju ka respektuar. Mos u zemëroni dhe shikoni më tej!

PESHORJA

AI -Afërdita në Dem deri në datën 22 të muajit do t’ju bëjë të rimendoni shpesh ish-in tuaj dhe do të dëshironit të kaloni sërish të paktën një natë dashurie me të. Problemi do të jetë se, me Marsin në Dash, kushtet do të jenë të kundërta dhe nuk do të ndiheni veçanërisht të aftë fizikisht. Prisni që Venusi te Binjakët të përjetojë aventura të reja të lë pa frymë.

AJO- Sfera e erosit këtë muaj do të jetë e paparashikueshme. Venusi në Demi mund t’ju afrojë me dikë me të cilin keni pasur një lidhje në të kaluarën, por Marsi në Dashi nuk pret që ju të jeni veçanërisht të kënaqur nën çarçafë. Me Venusin tek Binjakët, në fund të muajit do të bëheni një nga të dashuruarit më të dëshiruar të të gjithë Zodiakut.

AKREPI

AI – Venusi në Demi do t’ju bëjë të ndiheni nën presion sa herë që dëgjoni për gratë që dëshirojnë të flenë me ju, sepse Akrepi ka një reputacion si një dashnor i madh. Ju shpresoni të takoni një grua që di si t’ju mahnitë dhe që di të ringjallë tek ju dëshirat dhe perversitetet që shpesh ju banojnë.

AJO- Me Venusin në opozitë deri në datën 22, nuk do të jetë e lehtë të gjesh një partner për të ndarë ndjenjat dhe nuk do të duash t’i dhurosh askujt vetëm një natë pushimi. Lilith në Gaforre do t’ju dërgojë në kërkim të një dashnori që mund të marrë me mend se cilat janë pikat më të ndjeshme të trupit tuaj, pa i dhënë ju asnjë të dhënë.

SHIGJETARI

AI -Marsi në Dash do t’ju bëjë të pasionuar, të zjarrtë dhe dërrmues. Netët tuaja të dashurisë do të përfundojnë gjithmonë pozitivisht dhe i dashuri juaj me fat do t’ju bëjë të ndiheni si mashkulli më seksi në univers.

AJO- Afërdita te Demi këtë muaj do të lindin dëshira të ndaluara në vendin e punës dhe nuk përjashtohet mundësia që të gjendeni në shtrat me shefin apo një koleg. Marsi në Dashi do t’i bëjë mbrëmjet tuaja veçanërisht të nxehta dhe emocionuese.

BRICJAPI

AI -Me Marsin në Dash gjatë gjithë muajit, angazhimet dhe shqetësimet familjare do t’ju mbajnë aq të zënë sa nuk do të dëshironi të kënaqeni as me jetën tuaj erotike. Megjithatë, Venusi në Demi ka një takim të ri për ju që do të jetë veçanërisht me fat. Lëreni veten të josheni nga një grua tepër seksi dhe trupore.

AJO- Afërdita në Dem për pjesën më të madhe të muajit do t’ju bëjë një dashnor bujar dhe të këndshëm. Nuk do të humbisni as një sekondë të kaluar në krahët e një partneri që ju ka magjepsur gjithmonë. Megjithatë, me Marsin në Dashi do të ketë probleme dhe në fund të muajit mund të gjendeni sërish vetëm. Jini të durueshëm, do të vijnë më shumë.

UJORI

AI- Afërdita në Dem deri në datën 22 të muajit nuk do ju bëjë veçanërisht romantike apo e prirur për çështjet e zemrës. Do të jeni veçanërisht të zënë me disa peripeci mjaft të mërzitshme familjare. Do t’ju duhet të prisni deri në fund të muajit për të rindezur epshin tuaj me Venusin që hyn te Binjakët.

AJO- Me Marsin në Dashi, këtë muaj mund të merrni përparime nga një mik i cili do të jetë mjaft shtytës. Afërdita në Demi do ju shtyjë të rezistoni për të mos u përfshirë në një situatë që do të ishte e vështirë për t’u menaxhuar. Megjithatë, me hyrjen e Venusit te Binjakët, gjithçka do të ndryshojë dhe më në fund do të mund të përjetoni një histori të krijuar nga pasioni dhe magjia.

PESHQIT

AI – Afërdita në Dem këtë muaj mund t’ju vendosë në një lidhje virtuale me një femër që duket shumë seksi dhe e pafrenuar. Nuk është e sigurt që në realitet situata do të mbetet e njëjtë dhe, kur Venusi të hyjë te Binjakët, mund të zhgënjeheni.

AJO- Me Venusin te Demi, këtë muaj mund të keni një aventurë të re shumë të ëmbël, por e rëndësishme është që të mos keni pritshmëri të rreme për të ardhmen e lidhjes sepse mund të zhgënjeheni. Lilith në Gaforre do t’ju sugjerojë që të përjetoni diçka të pazakontë për t’u ndjerë edhe më e plotësuar dhe e kënaqur.

 

 

Përgatiti K.I / Burimi www.tgcom24.mediaset.it

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Drejtor Marketingu - Geart Shehu: 0682097486
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
Boana Shenjtolli: 0694767053
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top