FB

April 16, 2024 | 7:01

Lexoni për të ditur se çfarë kanë rezervuar yjet për ju sot!

 

Sot është një nga ato ditë ku do të ngjitemi në hapësirë dhe do të rrotullohemi rreth kozmosit. Do të jetë e heshtur – si një heshtje e çuditshme – por është plot mençuri super të thellë. Dhe çfarëdo që të bëni, ju absolutisht duhet të eksploroni misteret që janë para nesh tani.

Mos u shqetësoni për asgjë sot. Thjesht argëtohuni duke lundruar nëpër hapësirë si një udhëtar astrologjik. Sepse ndërkohë që po kalojmë nëpër yje, do të ketë kaq shumë dashuri dhe shoqëri në këtë udhëtim.

zodiakshenja

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Dijeni se ju keni fuqinë për të formuar fatin tuaj. Merreni seriozisht këtë pikë kthese në jetë dhe zgjidhni rrugën që ju çon më pranë vendit ku dëshironi të jeni. Sidoqoftë, mos zgjidhni vetëm ndonjë rrugë – zgjidhni një që përputhet me aspiratat tuaja më të larta. Të besojmë te vetja është e rëndësishme, por po ashtu është e rëndësishme të besojmë çdo gjë që na udhëheq.

 

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Duhet të besoni në veten tuaj për të arritur ëndrrat tuaja, por gjithashtu të besoni në çdo gjë që ju udhëheq. Mbajtja e kontrollit do të na pengojë të shohim mrekullitë që shpalosen, kështu që lëreni të shkojë! Besimi në gjërat që nuk mund t’i shohim na shtyn drejt vendeve që vetëm mund të ëndërrojmë.

 

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Duhet të merrni pak kohë sot për të numëruar bekimet tuaja sepse ato po shfaqen më shpejt se kurrë tani. Në çështjet e dashurisë, kushtojini vëmendje lidhjeve magjike sepse këto lidhje janë ato që do t’ju shtyjnë drejt një të ardhmeje më të ndritshme. Flisni për gjithçka me partnerin tuaj dhe sigurohuni që të jeni në të njëjtën faqe.

 

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Falja e të tjerëve bën mrekulli edhe për veten tuaj, kështu që bëni një nder vetes duke çliruar pakënaqësinë dhe zemërimin ndaj njerëzve që ju kanë bërë keq. Lejoni vetes të ecni përpara në jetë me dashuri në vend të urrejtjes. Falja është një lëvizje dreq fuqie – ofron paqe brenda nesh, ndërkohë që heq gjithë fuqinë që kanë armiqtë tanë.

 

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Duhet të çlironi nevojën për të qenë vazhdimisht përpara në jetë dhe thjesht t’i lini gjërat të marrin rrjedhën e tyre. Merrni një moment për të parë përreth gjithë bukurinë që na ka dhënë jeta dhe dëgjoni me vëmendje natyrën; ka gjithmonë diçka të mençur për të thënë. Heqja dorë nga kontrolli do të sjellë qartësi si kurrë më parë – është koha për të përqafuar pikërisht këtë moment.

 

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Nxirrni nxehtësinë dhe mbajeni atë ndjenjën e aventurës. Hiqni dorë nga ato pranga që ju pengojnë të jetoni të lirë dhe jetoni jetën sikur të jetë një slitë e pafund. Ecni në çdo moment sikur po ecni në tokë të paeksploruar, duke parë gjithçka rreth jush me sy të freskët.

 

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Gjeni përmbushjen duke qenë pjesë e një komuniteti. Ndani mençurinë tuaj ndërsa mbështetni të tjerët në udhëtimin e tyre – por gjithashtu lërini ata t’ju mbështesin edhe ju! Festoni sa larg kanë arritur të gjithë duke bashkëpunuar në projekte së bashku. Të dy mësojnë dhe mësojnë që mirësia të kultivojë diçka të bukur brenda fisit tuaj.

 

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Duhet të hiqni dorë nga familjariteti dhe të mirëprisni pasigurinë me krahët hapur. Hiqni dorë nga besimet e vjetra dhe lini vend për bekimet e Shpirtit. Le të jetë jeta një manifestim i ëndrrave të arritura tashmë ndërsa ecni përpara në këtë rrugë të panjohur. Sfidat do të vijnë, por dijeni se universi ju ka marrë shpinën.

 

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Është koha për të zhvendosur fokusin tuaj nga destinacioni në udhëtim. Merrni veprim dhe përqafoni çdo fazë të rritjes që vjen me të. Bëni biseda që do t’ju shtyjnë në drejtimin e duhur dhe takoni njerëz që besojnë në vizionin tuaj. Besojini vetes sa duhet për të ditur se çfarëdo pengese të vijë, ju mund ta kapërceni atë. Thesari nuk është në fund të rrugës, por gjatë gjithë rrugës.

 

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Sot do të thoni ‘po’ më shpesh sesa ‘jo’. Jini spontan në të gjitha aspektet e jetës – edhe nëse kjo do të thotë të dilni nga zona juaj e rehatisë! Pavarësisht nëse është larg apo afër shtëpisë, eksploroni çdo cep të këtij planeti sikur të jetë një territor krejt i ri. Mblidhni momente dhe jo suvenire, sepse vendi ku po shkoni nuk është aq i rëndësishëm sa ajo që ndodh gjatë rrugës.

 

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Lejojini vetes të zbrazni kupën tuaj sot. Bëni vend për mendime të freskëta dhe një perspektivë të re duke hequr dorë nga nocionet dhe besimet e paramenduara. Përvetësoni mendjen e një fillestari që nuk gjykon ose mban paragjykime pasi njohuritë e reja e mbushin atë edhe një herë.

 

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Duhet të pyesni veten nëse pesha e përvojave të kaluara po ju pengon. Vëzhgoni emocionet që mbeten në qenien tuaj – faji, zemërimi dhe pendimi. Është e rëndësishme të heqësh dorë nga ajo që nuk të shërben më – të mos falësh apo harrosh të kaluarën, por të çlirosh veten nga barra e pakënaqësisë. Praktikoni ndjeshmërinë dhe kuptoni gjërat nga këndvështrime të ndryshme.

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top