FB

May 11, 2022 | 9:58

Lloji i njerëzve toksikë që tërhiqni në jetë, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit

Ju duhet të keni parë, në një moment, të gjithë historinë tuaj të takimeve dhe keni menduar, “Çfarë dreqin po mendoja?” Epo, kjo pyetje, natyrisht, tregon keqardhje. Por, ajo që tregon gjithashtu është fakti se ndonjëherë ju thjesht tërheqni njerëz toksikë në jetën tuaj.

c02a19f1-7cb7-48e4-a4e6-e9571956ef2a

Këtu janë llojet e njerëzve toksikë që tërheqni bazuar në shenjën tuaj të horoskopit

 1. Dashi (21 mars deri më 19 prill)

Ju tërheqni: Njerëz të ngjitur

Ju jeni një person energjik, por ju tërheq pikërisht e kundërta – raca dembel dhe ngjitëse. Energjia juaj është infektive dhe sa herë që hyni në një dhomë, bëheni qendra e vëmendjes, pa u përpjekur as që të përpiqeni. Pasi dikush fiton besimin tuaj dhe fiton zemrën tuaj, ai ka një vend në zemrën tuaj për jetën.

 1. Demi (20 prill – 21 maj)

Ju tërheqni: Manipuluesit

Ndjenja juaj e besnikërisë ndaj të tjerëve, veçanërisht ndaj njerëzve tuaj të dashur është virtyti juaj më i madh, dhe kjo është një nga arsyet pse keni tendencë të nxirrni njerëz manipulues në jetën tuaj.

 1. Binjakët (22 maj deri më 21 qershor)

Ju tërhiqni: njerëz të zënë

Një Binjak ka një lloj personaliteti shumë të ndryshëm. Ju jeni shumë të zëshëm dhe jashtëzakonisht të mprehtë.

 1. Gaforrja (22 qershor deri më 22 korrik)

Ju tërheqni: Snobët

Si një Gaforre, ju keni një zemër të artë dhe keni një kontroll shumë të fortë mbi emocionet tuaja. Ju jeni një person shumë i sinqertë që gjithmonë keni në zemër interesat më të mira të të gjithëve dhe kurrë nuk e poshtëroni askënd me qëllim.

 1. Luani (23 korrik deri më 22 gusht)

Ju tërheqni: Arrogantët

 1. Virgjëresha (23 gusht deri më 22 shtator)

Ju tërheqni: Ata që duan vëmendje

Virgjëreshat janë të pëlqyeshëm ndaj njerëzve dhe ju mendoni shumë për të gjithë rreth jush. Gjithashtu, nuk ju pëlqen të jeni qendra e tërheqjes, por dëshironi t’i mbani të gjithë rreth jush të lumtur, të përmbushur dhe të kënaqur

 1. Peshorja (23 shtator deri më 22 tetor)

Ju tërheqni: Viktimat

Peshoret janë njerëz që do të bëjnë çdo gjë për të ndihmuar dikë, veçanërisht ata që duan. Ata janë njerëz që u japin përparësi nevojave të dikujt tjetër mbi nevojat e tyre, kjo është arsyeja pse ata janë ndoshta shenjat më të dobishme të zodiakut.

 1. Akrepi (23 tetor deri më 22 nëntor)

Ju tërheqni: Narcistët

Njerëzit nën këtë shenjë të zodiakut janë jashtëzakonisht të pasionuar dhe emocionalë, edhe pse nuk e tregojnë gjithmonë këtë. Ju jeni dikush që nuk është në gjendje të shohë dhimbjen tek të tjerët dhe jeni gjithmonë të prekur nga trishtimi dhe tragjedia. Duke qenë shërues natyrorë, ju jeni si një pelegrin për njerëzit e thyer.

 1. Shigjetari (23 nëntor deri më 21 dhjetor)

Ju tërheqni: Njerëz gjykues

Si Shigjetar, ju jeni një person tepër i pavarur dhe i pafalshëm. Jeni të fokusuar te vetja dhe jeni shumë të vetëdijshëm për realitetet tokësore.

 1. Bricjapi (22 dhjetor deri më 20 janar)

Ju tërheqni: Ata që shpresojnë

Bricjapët nuk janë të përkushtuar thellë në çdo gjë që bëjnë. Gjatë gjithë jetës suaj, ju kërkoni dikë që është autentik, i dashur dhe ju mbështet.

 1. Ujori (21 janar deri më 18 shkurt)

Ju tërheqni: Ngacmuesit e pamëshirshëm

Ujorët janë disa nga njerëzit më të pafajshëm dhe më të ndjeshëm atje, të cilët janë po aq të sjellshëm me të tjerët. Jeni me këmbë në tokë, që ndonjëherë përfundon duke u besuar shumë lehtë njerëzve. Besnikëria dhe ndershmëria janë të rëndësishme për ju, dhe kjo është pikërisht ajo që ju u ofroni të tjerëve.

 1. Peshqit (19 shkurt deri më 20 mars)

Ju tërheqni: Dramatikët

Peshqit janë njerëz shumë emocionalë dhe të ndjeshëm dhe kanë një hijeshi të caktuar për ta. Ju i kuptoni nevojat e njerëzve të tjerë dhe dëshironi t’i bëni ata të ndihen të veçantë.

 

 

Përgatiti K.I / Burimi themindsjournal.com

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top