Këshilla & Arsye

January 9, 2018 | 8:53

Mënyrat për të bërë një jetë më të lumtur

Qëllimi i gjithsecilit nga ne është arritja e lumturisë. Me disa teknika të thjeshta mund të menaxhoni stresin dhe të keni një jetë të qetë dhe të lumtur.

1. Luftoni stresin përmes frymëmarrjes

2. Dilni për një shëtitje të paktën një herë në javë

3. Provoni eksperienca të reja

4. Mbani një ditar mirënjohjeje

5. Konsumoni një gotë verë të kuqe në fund të ditës

6. Mos u shoqëroni me njerëz që dëmtojnë mirëqenien tuaj

7. Tregojuni të afërmve, kur ndjeheni të shqetësuar

8. Bashkëbisedoni me veten

9. Jepini vetes një pushim

10. Shkoni herët në shtrat

 

 

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com