FB

February 22, 2021 | 8:30

Mesazhi më i fuqishëm i Meghan Markle për jetën fshihet pas fustanit të saj

 

Drejtoresha krijuese e Carolina Herrera, Wes Gordon, e cila krijoi veshjen e njoftimit të shtatzënisë të Meghan Markle, foli për vendimin e “qëndrueshëm” që aktorja mori me veshjen e saj. Dizajnerja që krijoi veshjen e Meghan Markle foli për “mesazhin e fuqishëm” që qëndron pas zgjedhjes së veshjes nga Dukesha.

Drejtoresha krijuese e Carolina Herrera, Wes Gordon, shpjegoi për The Telegraph se si nëna e 2-vjeçarit, Archie Harrison, zgjodhi të vishte një fustan që ajo tashmë kishte në pronësi për njoftimin kryesor të saj dhe Princit Harry.

1

“E bëra [veshjen] për të kur ajo ishte shtatzënë me Archie, gati dy vjet më parë,” tha ajo. “Ky është realiteti, jemi në vitin 2021, dhe kemi një botë për të shpëtuar, apo jo? Kjo është një krizë e pamohueshme dhe të gjithë duhet të bëjnë pjesën e tyre.”

“Në Herrera jemi të përkushtuar të ndjekim pëlhura të qëndrueshme,” vazhdoi Wes. “Por gjëja numër një që dikush mund të bëjë për qëndrueshmërinë, është të mbajë ato pjesë që blen dhe t’i përdorësh ato për një kohë më të gjatë. Kjo është arsyeja pse unë mendoj se ajo që bëri Meghan është një mesazh kaq i fuqishëm”.

Ajo gjithashtu shtoi se vetëm pse fustani ishte dyvjeçar nuk do të thotë se e bëri Meghan “të ndihej jo më pak e veçantë ose jo më pak e lumtur”.

Fotografi Misan Harriman, një mik i mirë i çiftit, foli për Good Morning America për shkrepjen e fotografisë së çiftit me bazë në Kaliforni ndërsa ai ishte mijëra milje larg në Londër. Ai tha se, “isha në gjendje të merrja në distancë iPad-in dhe ata mund të dëgjonin zërin tim,” shpjegoi ai, “dhe ishte bashkëbisedim, pjesa tjetër me të vërtetë është histori”.

Fotoja bardh e zi paraqet Meghan dhe Harry duke buzëqeshur para një peme të gjerë, me kokën e Meghan në prehrin e burrit të saj. Goditja e saj e foshnjës është e dukshme nën veshjen e saj.

Për foton, Misan tha, “Ju as nuk e shihni imazhin, ju e ndjeni atë. Ata janë të humbur në njëri-tjetrin, pema në sfond dhe thjesht jeta që rritet rreth tyre është tepër e fuqishme dhe simbolike.”

 

Përgatiti Orjona Tresa / Burimi eonline.com/uk

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top