FB

August 8, 2022 | 8:15

Nga stili i peshkatarit, deri tek ato prej kashte, ja modelet e kapeleve që kanë pushtuar pasarelat këtë verë

Vapa nuk tregon asnjë shenjë se na jep afat dhe, si në qytet, ashtu edhe në pushime, është e rëndësishme të mbroheni me aleatët e duhur: ujë gjithmonë pranë, syze dielli, krem kundër diellit dhe… një kapelë! Mbroni kokën nga të nxehtit, mbajeni fytyrën në hije dhe shtoni një prekje shik ose joshës në çdo pamje: ja modelet trendi që do të na ndihmojnë të luftojmë të nxehtin me stil!

“Kapela e peshkatarit”

Kapela e peshkatarit vitet e fundit po përjeton një ringjallje të vërtetë: falë brezit të ri, i cili ra në dashuri me të duke e marrë nga dollapi i prindërve. Kapela e peshkatarit është perfekte në qytet, e shoqëruar me pamje të frymëzuara nga vintage: këmishë me përmasa të mëdha, bluzë të bardhë dhe syze dielli të ngushta. Është gjithashtu shumë praktik: kur nuk nevojitet mund të paloset dhe të ruhet në një çantë ose xhep.

“Kapelë bejsbolli”

Kapelja e bejsbollit është larguar patjetër nga stadiumet për t’u ngjitur në pasarelë. Modelet në trend të verës janë me ngjyra të ndezura ose me logo të gjithanshme: perfekte për të riparuar sytë dhe për t’i dhënë një prekje të këndshme edhe pamjeve më casual.

“Kapelë me buzë të gjerë”

Në ekuilibër të përsosur midis funksionalitetit dhe stilit, kapelja me buzë të gjerë është modeli i përsosur për shëtitje nën diell, duke mbajtur fytyrën dhe qafën në hije. E përkryer në një fustan të bardhë apo një minifustan me grep, bëhet magjepsës me vathët maxi dhe një palë syze të bardha, si një divë retro.

“Kapelë prej kashte”

Kapelja prej kashte e thurur është një klasik i çdo vere: këtë vit ajo është rikthyer në pasarelë në një version superglamour. Trendi ka pushtuar edhe Kate Middleton: modelja me strehë të gjerë shton një prekje sharmi në çdo pamje verore dhe mbron fytyrën nga dielli, një gjest kujdesi thelbësor për të mbajtur lëkurën të shëndetshme dhe të freskët.

 

 

 

Përgatiti K.I / Burimi www.fanpage.it

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top