FB

April 29, 2022 | 9:15

Nude është ngjyra mbizotëruese për sezonin pranverë-verë 2022, ja si ta vishni dhe kombinoni

Bezhë, nude ose ngjyrë mishi është ndër ngjyrat më të preferuara për sezonin pranverë-verë 2022. Jo një ngjyrë e vërtetë, pasi në realitet nude nuk vishet, zbulon. Ajo kujton lëkurën dhe mishërimin dhe është sensuale në qenien e saj të pacaktuar, të butë dhe të zhdukur. Në pasarelat e verës pamë një triumf të fustaneve me efekt të lëkurës së dytë: nga Burberry te Tod’s, nga Fendi te Chloé, moda dëshiron të rrëzojë mitin sipas të cilit ngjyra nude praktikisht nuk i shkon askujt. Përkundrazi, nuancat shumohen për të përfshirë çdo lloj çehre, jo vetëm ato të lehta.

Ja si të vishni ngjyrën nude duke ndjekur trendet që shihen në pasarelë.

v1 v2 v3 v4 v5

 

Burimi / https://www.fanpage.it/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Drejtor Marketingu - Geart Shehu: 0682097486
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
Boana Shenjtolli: 0694767053
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top