Mirëqenie

December 5, 2017 | 11:03

Patatet e ëmbla të mira për shëndetin, lexoni përfitimet!

Patatet e ëmbla janë gjithnjë e më të arritshme, dhe për të gjithë kjo është një gjë e mirë.  Ekspertët kanë vlerësuar përqendrimin e lartë të substancave të dobishme jo vetëm brenda, por edhe në lëkurën e tyre. Ndërkohë, ato janë perfekte për ata që janë në dietë: kanë një indeks më të ulët glicemik dhe sjellin shumë më shumë lëndë ushqyese. 

Raw sweet potatoes

Raw sweet potatoes

Shija është padyshim e ndryshme. Duke pasur parasysh përqendrimin e lartë të vitaminës C, janë të përkryera sidomos në këtë sezon kundër të ftohtit dhe gripit.

  • Është e mirë për zemrën
  • Ata janë një burim i shkëlqyer i vitaminës D
  • Një koncentrat i vitaminës A
  • Kanë një indeks të ulët glicemik
  • Ata janë të pasura me kalium
To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com