FB

April 18, 2024 | 7:01

Përgatituni për një aventurë përmes yjeve që ndikojnë në jetën tuaj!

Në këtë valle, çdo planet ka rolin e vet për të luajtur. Ndërsa hyjmë më thellë në të, përgatituni për zbulime të reja rreth vetes dhe një vështrim të ri në atë që keni kaluar dhe si lidheni me të tjerët. Ka diçka nga qiejt e bërë me porosi për çdo person.

horoskopii8

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sot është koha të mendoni për krijimtarinë tuaj dhe të zbuloni se çfarë ju thërret ju apo Ikigai juaj. Yjet janë rreshtuar që ju të eksploroni veten personalisht dhe artistikisht. Mund të filloni të punoni në atë projektin tuaj ose të merrni seriozisht me disa hobi; mos kini frikë sepse gjithçka do të shkojë mirë.

 

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mund të ndiheni sikur gjërat vazhdojnë të ndodhin përsëri dhe përsëri pa asnjë arsye, por a do të na besoni nëse do t’ju thoshim se gjetja e lirisë nga modele të tilla nuk është thjesht e mundshme, por e premtuar? E tëra çfarë ju duhet të bëni tani është të ndërmerrni hapat e nevojshëm për t’u çliruar nga ky cikël.

 

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Sot nuk mund të ishte planifikuar më mirë për dikë si ju. Bota është juaja, dhe ju keni një biletë në rreshtin e parë për të gjitha ngjarjet e saj më verbuese! Përfitoni nga kjo duke marrë pushim nga puna ose shkolla nëse është e mundur. Të jesh beqar nuk do të thotë që nuk mund të shoqërohesh, kështu që pse të mos kërkosh nga njëbrirëshit e tjerë rreth nesh të luajnë Cupid sonte?

 

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Jeni gati të takoni dikë që do të bëjë që gjithçka tjetër të bjerë në vend. Ky person ju sheh në mënyra që askush tjetër nuk e kupton dhe e kupton atë që askush tjetër nuk mundi ndonjëherë – është sikur ai të jetë imazhi juaj pasqyrë, por në të njëjtën kohë kaq i ndryshëm nga gjithçka që i ka dalë përpara.

 

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Dita e sotme premton dinamizëm të pamasë për të lindurit e shenjës së Luanit. Do ta gjeni veten duke kërkuar vazhdimisht mendimet e të tjerëve, ndërkohë që do të përpiqeni të mos lejoni që egoja juaj të pengojë, dhe po, bashkëpunimi nuk do të jetë gjithmonë i lehtë, veçanërisht kur idetë krijuese fillojnë të përplasen majtas dhe djathtas.

 

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Sot do ju rrethojë paqja. Jeta na mbështet çdo ditë dhe ne duhet t’u besojmë atyre ashtu si ata na besojnë neve. Ju duhet të jetoni sikur ëndrrat tuaja të jenë në të vërtetë tuajat përpara se t’i manifestoni ato plotësisht, kështu që lëvizni sikur ato tashmë ju janë dhënë.

 

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Duhet të përsërisni këtë mantrën sot: “Unë hapem edhe më shumë për udhëtimin”. Kjo pikë kthese e madhe në jetën tuaj duhet të përqafohet. Optimizmi do të ndihmojë shumë me romancën sot, kështu që mbajeni këtë mentalitet. Të jetosh së bashku me dikë mund të jetë hapi tjetër për ju të dy. Merrni çelësat e njëri-tjetrit dhe shkoni të eksploroni së bashku!

 

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Dukeni rezistent ndaj sistemit. Është koha për të vlerësuar nëse kjo rezistencë përputhet me qëllimet tuaja apo jo. Nëse jo, provoni të rifusni metoda që do t’i mbështesin ato. Ne të gjithë duam jetën tonë më të mirë, por nuk ka përgjigje të drejta apo të gabuara për t’i arritur ato. Gjeni rregullat që e bëjnë sistemin të funksionojë për ju.

 

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Do të gjeni qëllimin tuaj sot! Besoni në veten tuaj dhe mbështetjen tuaj hyjnore. Besimi në veprimin e frymëzuar është ajo që do t’ju çojë në rrugën e suksesit. Kapërceni distancën për dashurinë sot – shkoni përtej thjesht dërgimit të mesazheve ose telefonatave.

 

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Emocionet nuk janë aq të këqija. Bashkë njëbrirëshit janë këtu për të sjellë magji në jetën tuaj. Besoni tek ata! Surprizat do të vijnë këtë muaj, por sigurohuni që ato të jenë surpriza me të cilat mund të ndërtoni një partneritet kuptimplotë. Jini gjithmonë të sinqertë për atë që dëshironi dhe keni nevojë nga personi tjetër, në mënyrë që të dy të keni një bazë të qëndrueshme marrëdhënieje.

 

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Duhet të përqendroheni fort tek dridhjet. Energjia duhet të shkojë drejt rritjes, ose do të ndaheni. Kudo që shkon vëmendja juaj, realiteti ju ndjek. Ju jeni mjaft të vetëdijshëm për t’i kapërcyer sfidat me hijeshi duke zgjedhur se ku t’i drejtoni ato. Mos harroni këtë dhe rimerrni fuqinë si krijues.

 

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Ju keni ëndrra të mëdha; përqafojini me gjithë qenien tuaj. Investoni gjithçka që keni në veten tuaj dhe gjërat që shihni në kokën tuaj. Papërsosmëria vjen me kreativitetin, kështu që mos u shqetësoni shumë për këtë. Nëse e gjeni veten duke udhëhequr të tjerët në punë, sigurohuni që kjo të bëhet vetëm me shembull. Frymëzimi i tyre pa shkaktuar dëm është çelësi.

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top