Mirëqenie

June 9, 2018 | 13:44

Pija magjike që shëron pagjumësinë…

Jeta me stres, ushqimi i keq dhe mungesa e aktivitetit fizik ndikojnë në bërjen e një gjumi të mirë. Pagjumësia pengon shumë njerëz dhe është fakt i njohur që mungesa e gjumit ka efekte negative në përditshmëri.

Fillimisht, duhet të flini mjaftueshëm dhe trupi do të relaksohet.

Pija e prezantuar në këtë artikull preferohet të konsumohet pas dreke. Përbërësit e kësaj pije ndikojnë te shkaktarët më të shpeshtë të pagjumësisë, e që janë: tretja e keqe, presioni i lartë i gjakut dhe stresi.

Përbërësit:

– Një kastravec

– Rrënjë xhenxhefili

– Një limon

– Një mollë e gjelbër

– Nëntë kërcell shpargu

 

Burimi / telegrafi.com

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com