Dëshmi

December 18, 2021 | 8:16

Princi William zbulon filmin dhe këngën e preferuar të Krishtlindjeve…

Princi William ka zbuluar filmin dhe këngën e tij të preferuar për Krishtlindje gjatë një interviste me fëmijët që po trajtohen për kancer. Duka i Kembrixhit u pyet për traditat e tij kryesore nga pacientë të rinj në Spitalin Royal Marsden, ku ai është president që nga viti 2007.

Biseda e tij erdhi pasi Mbretëresha vendosi të anulojë një drekë tradicionale para Krishtlindjeve me anëtarët e Familjes Mbretërore për shkak të frikës nga rastet e mëdha të koronavirusit.

William, 39 vjeç, tha për radiostacionin e spitalit: “Për mua ushqimi është shumë i rëndësishëm për Krishtlindje. Unë kam tendencën të ha shumë në Krishtlindje. Gjithmonë ka një hapësirë të vogël në stomakun tim për pak më shumë gjeldeti ose pak verë”.

Mbreti i ardhshëm tha se filmi i tij i preferuar festiv është komedia Elf, me protagonist Will Ferrell. Ai tha: “Është shumë qesharak, vazhdoj ta shikoj çdo Krishtlindje dhe prapë më bën të qesh”.

Një pacient i ri donte të dinte se çfarë do të bënte William nëse do të ishte në krye të Krishtlindjeve për një ditë, të cilës ai u përgjigj se “do t’i bashkonte të gjithë për të bërë një festë të madhe”. “Padyshim që nuk do të kishte COVID dhe sigurisht që nuk do të kishte asnjë kancer në botë”.

I pyetur nga Rupert nëse i pëlqenin lakrat e Brukselit, William tha se i pëlqente perimet me gjelin e detit, patatet e pjekura dhe salsiçet. Duka tregoi gjithashtu se kënga e tij e preferuar për Krishtlindje ishte Feliz Navidad, nga kantautori portorikan Jose Feliciano.

“Mund të them Mariah Carey… po ashtu, është e mirë, dhe padyshim që ka shumë të tjerë, por mendoj se ndoshta do të shkoj për Feliz Navidad – është pak më argëtuese.”

Ai tha se gjithçka që donte për Krishtlindje ishte që Aston Villa të fitonte ndeshjen e tyre të futbollit në Boxing Day. Princi i tha gjithashtu një fëmije kurioz, i cili donte të dinte nëse kishte një makinë sportive Lamborghini: “Do të doja të kisha një Lamborghini të madhe, të verdhë të ndezur. Por jo, për fat të keq, unë nuk kam një Lamborghini, do të më duhet të kursej për një të tillë ato kur të rritem”.

Ai gjithashtu u tha atyre se i pëlqente të luante Monopoly dhe Risk me fëmijët e tij, dhe i pëlqente patinazhi në akull, por dukej si një “dre në akull”. William nderoi ata që punojnë në spital dhe tha: “Unë jam gjithmonë i mahnitur nga pozitiviteti, energjia, shpresa dhe dashuria që përcillet në Royal Marsden”.

Ai tha se stafi do të siguronte që periudha festive të ishte “e gëzuar” pavarësisht se ishte “një Krishtlindje ndryshe për ata që janë në spital këtë vit”.

 

 

 

Burimi / https://news.sky.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top