FB

April 23, 2022 | 12:30

Sandalet prej llastiku (gaforre) janë zyrtarisht tendenca e sezonit pranverë – verë 2022 (Foto)

Cili është trendi më i fundit i sandaleve për sezonin pranverë-verë? Krahas modeleve të klasike, atyre me taka, apo me lidhëse të frymëzuara nga vitet ’90 dhe variantet e tjera klasike shik, të ashtuquajturat “sandale pelte” ose “sandale gaforre” tashmë kanë marrë pasaportën si aksesorë të modës. Ikonat e modës si stilistët Monikh Dale dhe Blanca Miró dhe modelja dhe prezantuesja televizive Alexa Chung i kanë prezantuar tashmë në garderobat e tyre përkatëse, duke u kujdesur gjithashtu që ta zyrtarizojnë këtë zgjedhje përmes postimeve në llogaritë e tyre në Instagram.

 

Burimi / https://www.vogue.it/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Drejtor Marketingu - Geart Shehu: 0682097486
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
Boana Shenjtolli: 0694767053
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top