Lifestyle

December 27, 2017 | 10:08

Shikoni se si mund ta hiqni lehtësisht njollën e kuqe të verës

Njolla nga vera e kuqe është si një makth. Ideja e rënies në mbulesë të mirë, e cila është e bardhë, shkakton … tmerr! E njëjta gjë, nëse ajo bie mbi qilim. Por, edhe për këtë aksident ekziston një zgjidhje.

1

Pra, çfarë mund të bëni nëse përballeni me një njollë të kuqe të verës.

Verë e kuqe në rroba

Mos e fshini me peshqir, sepse ajo do të përkeqësohet! Nëse është e mundur hidhni pak kripë mbi të ndërsa është ende e lagur. Kripa është një armë efektive anti-njollë, sepse ndalon thithjen e lëngjeve nga pëlhura e veshjes. Gjithashtu, soda e bukës është shumë efektive.

Kujdes: Mos hidhni mbi njollën ujë të ngrohtë, sepse nxehtësia mund ta përqëndrojë atë!

Verë e kuqe në mobilje dhe qilima

Fshini lehtë njollën me letra për kuzhinë ose përhapni  kripë, duke e lejuar atë të thithë lëngun. Mund t’i hidhni pak alkool dhe ta thithni me sfungjer. Lëreni për 10 minuta. Përsëriteni këtë procedurë derisa të zhduket njolla.

 

 

 

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com