FB

February 12, 2021 | 8:55

Si do të ndryshojë jeta juaj e dashurisë në 2021-shin, bazuar në shenjën tuaj të zodiakut

Dashi

Viti i ri do të jetë plot surpriza dashurie. Do të ketë partnerë që do të vijnë në jetën tuaj vetëm për argëtim, por zemra juaj do të jetë e rezervuar vetëm për një. Në fillim, ai nuk do të dijë se çfarë dëshiron nga jeta e tij, por përfundimisht, ai do të kuptojë se ju jeni gjithçka që ai ka kërkuar. Kur të filloni një kapitull të ri të jetës tuaj me të, më në fund do të gjeni paqen që aq shumë po dëshironit.

Demi

2020 nuk ishte një vit i përsosur për ju sepse shumë njerëz ju zhgënjyen. Por në vitin e ri, gjërat do të ndryshojnë, sepse më në fund do të kuptoni se jeni ai që drejtoni jetën tuaj dhe se nuk mund të trishtoheni për shkak të veprimeve të njerëzve të tjerë. Më në fund do të mësoni të vendosni veten tuaj në vend të parë dhe të vendosni barrierat tuaja. Sapo ta bëni këtë, dashuria do të vijë në jetën tuaj atëherë kur nuk e prisni.

Binjakët

Në 2021-shin, ju do të gjeni një dashuri që qëndron, por këtë herë, me veten tuaj. Në vitin 2020, jeta juaj ishte plot me partnerë të cilët hynë në jetën tuaj si të ishte e përshtatshme për ta, por këtë herë ju do të vendosni të doni më shumë veten. Ju t’i shihni të pakuptimta takimet për një natë dhe do t’i përkushtoheni vlerave më të larta.

Gaforrja

Në vitin 2020, ju po përpiqeshit të gjenit veten dhe të bënit disa përparësi në jetën tuaj. Ju keni arritur disa qëllime të vjetra dhe jeni të lumtur për këtë, kështu që tani është koha për të gjetur dashurinë. Për fat të mirë, një person i veçantë do të vijë në jetën tuaj në muajt e parë të 2021-shit dhe më në fund do të ndjeni se keni marrë atë që dëshironi.

Luani

2020 ishte plot me djem pa vlerë, por kjo do të ndryshojë në vitin e ri. Këtë herë do të gjeni dikë me të cilin do të ndani vlerat tuaja dhe do të krijoni një lidhje më të thellë emocionale. Ju nuk do të interesoheni për pamjen por për anën shpirtërore dhe do të kuptoni se kjo është ajo që ka më shumë rëndësi. Ju do të gjeni një burrë që do të jetojë për t’ju bërë të lumtur dhe ky do të jetë bekimi më i madh.

Virgjëresha

Urime, sepse në vitin 2021 do të gjeni dashurinë e jetës suaj. Ai do të jetë gjithçka që keni kërkuar dhe me të, do të ndiheni plotësisht të përmbushur.

Peshorja

Në vitin 2020, keni kaluar kaq shumë gjëra të këqija në lidhje me marrëdhëniet romantike. Partnerët tuaj ju tradhtuan dhe ju përdorën vetëm për një gjë. Por viti tjetër do të jetë krejtësisht i kundërt dhe më në fund do të gjeni atë që keni kërkuar. Ju do të gjeni dashuri të vërtetë dhe nuk do të duhet ta prisni për një kohë kaq të gjatë.

Akrepi

Në 2021-shin, ju më në fund do të dashuroheni, por këtë herë me veten. Pasi të keni kaluar kaq shumë marrëdhënie toksike, do të dëshironi të shtypni frenat për një sekondë dhe të merrni frymë. Ju do të ndiheni më të fuqishëm se kurrë. Do të dëshironi të eksploroni botën dhe të njihni njerëz të rinj. Asgjë nuk do t’ju ndalojë dhe do të keni shumë energji pozitive. Përfundimisht, do të dashuroheni me dikë, por së pari, duhet të filloni të doni veten.

Shigjetari

Në 2021-shin, ju do të jeni zgjedhës në lidhje me dashurinë. Ju nuk do të toleroni që njerëzit të vijnë në jetën tuaj vetëm për të marrë atë që duan dhe pastaj të largohen sikur nuk ishin kurrë pjesë e jetës tuaj. Do ta çmoni më shumë veten tuaj dhe nuk do të lini askënd t’ju rrëzojë. 2021-shi do të jetë viti i vendimeve të rëndësishme dhe një prej tyre do të jetë zgjedhja e partnerit të duhur për ju.

Bricjapi

Në vitin 2020, ju nuk lejonit askënd të hynte në jetën tuaj sepse ju duhej pak kohë për tu rikuperuar nga lidhja juaj e fundit. Por në 2021-shin gjithçka do të ndryshojë dhe ju do të dilni nga guaska juaj. Më në fund do të liroheni dhe do të jeni krenar për veten, që e bëtë këtë. Meqenëse do të keni paqe brenda, një person i veçantë do ta vërejë atë dhe do t’ju afrohet.

Ujori

Në 2021-shin, një person i veçantë do të hyjë në jetën tuaj, por vetëm për t’ju dhënë një mësim. Ai person nuk do të jetë juaji për fat të mirë, por ai do të luajë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj. Pra, çfarëdo që të bëni, mos e largoni. Ai do t’ju bëjë një person më të fortë se sa jeni aktualisht dhe kjo do t’ju ndihmojë në marrëdhëniet e ardhshme.

Peshqit

2021-shi do jetë viti juaj në lidhje me dashurinë. Më në fund do ta kuptoni se ajo që keni bërë deri më tani ka qenë e gabuar dhe se duhet të ndryshoni perspektivën e jetës tuaj. Ju do të mësoni se nëse kujdeseni për veten, mund të jeni të lumtur. Prandaj, dil, tako njerëz të rinj dhe jepu atyre shansin për të të bërë të lumtur. Njëri prej tyre do të arrijë ta bëjë këtë.

 

 

 

Burimi / https://www.twelvefeed.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top