Mirëqenie

January 3, 2018 | 19:48

Si mund të largoni fryrjen momentale pas festave?! 

Si mund të largoni fryrjen momentale pas festave?! Shumë e thjeshte, ndiqni këto 7 rregulla nga dietologia Viktoria Naço:

1

1) filloni ditën me 1 gotë ujë të vakur dhe pas 20-30 minuta konsumoni mëngjesin

2) mos harroni të ushqeheni me vaktet e vogla dhe të shpeshta

3)eleminoni konsumin e kripës dhe sheqerit për këto ditë, duke e zëvendësuar me erza si rigon, kurmuma,piper të kuqe, hudhër dhe kanellë 

4) shtoni konsumin e ujit 5-8 gota ujë në ditë

5) 2-3 gota caj hibiskus ose çaj jeshilë

6) shtoni aktivitetin këto ditë ecje, vrape, kërcim etj

7) mirë do të ishte që vakti i fundit të ketë një distancë prej 12 oresh me vaktin e parë të ditës së nesërme!

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com