Këshilla & Arsye

September 11, 2018 | 10:30

Ushqimet që duhet të konsumoni për të mbajtur larg rrudhat dhe thinjat

Nëse keni frikë nga plakja duhet të dini se cilat janë produktet ushqimore që duhet të konsumoni në mënyrë që ta mbani larg sa më gjatë që të jetë e mundur.

Rrudhat dhe thinjat janë shenjat që na ngjallin këtë frikë.

Ja çfarë duhet të konsumoni që rrudhat dhe thinjat t’i mbani larg sa më gjatë:

Arrat: Konsumimi i tyre është gjëja e duhur për shëndetin. Arrat reduktojnë rrezikun e kancerit, sëmundjeve të zemrës dhe janë të rëndësishme edhe për plakjen.

Karotat: Pastrojnë lëkurën dhe reduktojnë mundësinë për rrudha. Mos i ndani.

Sardelet: Acidet yndyrore Omega-3 që gjenden te sardelet ju bëjnë më jetëgjatë dhe mbajnë larg plakjen.

Shega: Farat e kuqe të vogla, ju bëjnë më jetëgjatë, largojnë mikrobet nga zorrët, dhe ju mbrojnë shëndetin.

 

Burimi / gsh.al

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com