FB

September 13, 2021 | 8:40

Veshjet më të çmendura që do t’ju ​​bëjnë të mbani mend gjatë Festivalin e Filmit 2021 në Venecia

 

Eleganca dhe magjepsja parakalojnë në tapetin e kuq të ngjarjes që tërheq vëmendjen e dashamirëve të kinemasë, por edhe të atyre që janë goditur nga imazhi i protagonistëve të tyre.

 

4

Festivali i Filmit në Venecia është gjithmonë një vitrinë e shkëlqyer para së cilës mund të uleni dhe të admironi paradën e yjeve vendas dhe ndërkombëtarë në veshjen më të madhe të imazhit të tyre. Pas Oskarit, kjo është ngjarja më e vjetër kinematografike në botë dhe, si e tillë, tërheq vëmendjen e dashamirëve të temës, si dhe atyre që, ndërsa përtypin pak drejtimin, skenarët dhe temat kolaterale të kinemasë në kuptimin e ngushtë, fokusohen në paraqitjen e protagonistëve që ofrojnë një spektakël madhështor estetik.

Glamuri i edicionit të 78 -të të Ekspozitës fillon pa dyshim nga hiri me të cilin kumbara e ngjarjes Serena Rossi vesh një krijim të Armani Privè, një fustan i shënuar me një dekolte të dashur dhe një tyl të pakalueshëm që duket se ruan thelbin e elegancës së rrezatuar nga skaji, fillimisht i shtrënguar dhe më pas i butë në pjesën e poshtme.

penelope-cruz

Penelope Cruz gjithashtu meriton vëmendje maksimale, magjepsëse me një fustan Chanel që nxit sytë për fuqinë e thjeshtësisë së përzierjes me shkathtësi të së zezës me të bardhë. Nga ana tjetër, Bianca Balti është më shumë e verdhë se e verdha në një fustan spektakolar Dolce & Gabbana i krijuar për të bërë përshtypje së bashku me kryqëzimet e mëdha të veshura si vathë.

Është gjithashtu e vështirë të mos shprehesh në veshjen e Jean Paul Gaultier e cila në Mariacarla Boscono ka vlerën e një skulpture që përzien trupin dhe pëlhurën, për t’u parë me sigurinë se veshja e saj është pjesë e një fantazie të shkëlqyer dhe të paarritshme.

 

serena-rossi gaia-gozzi

serena-rossi-1 martina-colombari

mariacarla-boscono   helen-mirren

elisabetta-gregoraci   cristiana-capotondi

bianca-balti  ambra-angiolini

cecilia-rodriguez-e-ludivica-valli

 

Përgatiti Orjona Tresa / Burimi Ansa.it

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0684022192
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top