FB

January 8, 2022 | 8:26

Viti 2022 sjell fat dhe dashuri të re për këto shenja të zodiakut!

Astrologët konfirmojnë se ky vit do të jetë i mbarë veçanërisht për njerëzit e këtyre tre shenjave, veçanërisht ata që kuptojnë shenjat e yjeve.

Gaforrja

Për Gaforret, viti 2022 do të jetë i ashtuquajturi “Viti i eksplorimit”, që do të thotë se kjo është koha për të nisur përvoja të reja, duke korrur më në fund gjithçka që keni mbjellë. Filloni të njihni përpjekjet tuaja, të vlerësoni veten, ju e meritoni atë!

Përfitimet që Peshqit do të ndjejnë këtë vit do i vërejnë mirë edhe të lindurit në shenjën e Gaforres, vetëm me pak më pak intensitet, por edhe Jupiteri dhe Neptuni vijnë me fuqi, duke dëshmuar se ky vit është ideal për përmirësimin e profesionit, dashurive të reja dhe ushqyerjes së personalitetit tuaj pa pritur miratimin e askujt. Kjo është koha kur më në fund do të ndiheni më rehat, pa atë barrë të rëndë të vitit të kaluar.

Për më tepër, Gaforret ndjejnë ndikimin e Plutonit te Bricjapi në kundërshtim me shenjën e tyre që nga viti 2008, e cila qëndron me ta deri në vitin e ardhshëm, gjë që e bën punën shumë të vlerësuar dhe e lidh përpjekjen me spiritualitetin. Ndjenja e ndikimit të Plutonit gjatë gjithë këtyre viteve e ka bërë ndjeshmërinë tuaj të tensionuar, gjithmonë duke pyetur veten se cili ishte vendi juaj në botë.

Përgatituni për fundin e këtij udhëtimi, ky është viti i fundit që tranziti i drejtpërdrejtë i Plutonit do të ndikojë në mënyrën se si përpiqeni të kultivoni spiritualitetin tuaj. Nga viti 2023 e tutje do të dini saktësisht se si të futeni në një botë kaq indiferente dhe nuk do të ndjeni se vuani prej saj, pasi do të keni mësuar të mbroni zemrën tuaj.

Virgjëresha

Për Virgjëreshën, 2022 përmban një mësim të madh, ky është “Viti i shkëputjes”, ku do të mbyllen disa cikle. A dini gjithçka që ju ka shqetësuar gjithmonë? Kjo është koha për të hequr dorë plotësisht, të gjithë planetët e jashtëm, të cilët rrisin aftësitë e intuitës tek Peshqit dhe Gaforrja, do të jenë të rëndësishëm për t’ju ndihmuar të ndjeni pak më pak presion këtë vit.

Edhe nëse përpiqeni të pretendoni se nuk ju pëlqen stresi, të gjithë e dinë që ju pëlqen një orar i ngjeshur, gjë që ju bën të prirur ndaj djegies dhe zhgënjimit. Këtë vit ka lindur mundësia për të thyer këtë model: Jupiteri dhe Neptuni tek Peshqit do të tundin modus operandis-in tuaj për të qetësuar karakterin tuaj.

Ju gjithashtu do të vazhdoni të përjetoni një pjesë të intensitetit të Plutonit në Bricjap. Çfarë mund të mësoni nga lëvizja e këtij planeti të ngarkuar me ekzistencë përmes shenjës së punës së palodhur dhe fuqisë? Me tendencën për t’u mbytur, ka një ndjenjë ndrojtje. Nuk keni pse të mbroni veten dhe të keni frikë nga bota dhe programi planetar i këtij viti është ideal për t’ju ndihmuar të zgjidhni një jetë të re. Bëni magjinë tuaj kur shumica e planetëve nuk janë retrogradë.

Peshqit

Astrologët janë unanim për këtë: Peshqit, jini të sigurt, ky është viti juaj. Ditët e ardhshme të 2022-ës rezervojnë të ashtuquajturin “Viti i Rrjedhës”, duke siguruar më pak zhgënjim dhe trishtim dhe duke u mundësuar atyre të përqafojnë gjëra të tjera në jetën e tyre.

Kush ka lindur nga fundi i shkurtit deri në fund të marsit, dijeni se produktiviteti këtë vit do të jetë në nivelet më të larta, duke ju bërë të lidheni intensivisht, të keni kohë t’i kushtoni vëmendje emocioneve, gjendjes shpirtërore dhe gjithashtu t’i jepni një shtysë energjisë tuaj profesionale. Kjo po ndodh vetëm sepse dy planetë të mëdhenj po ndryshojnë plotësisht tranzitin, duke u ofruar Peshqve mundësinë e humbur për të shijuar rrjedhën e jetës.

Viti mund të konsiderohet viti i Peshqve për një arsye të thjeshtë: Jupiteri hyri në këtë shenjë në fund të vitit 2021 dhe vazhdon te Peshqit deri më 11 maj, kur hyn në Dash. Jupiteri vazhdon në lëvizje të drejtpërdrejtë deri më 29 korrik dhe në fund të korrikut fillon lëvizjen e tij retrograduese. Më 28 tetor, Jupiteri kthehet te Peshqit dhe vazhdon deri më 24 nëntor, kur rifillon rrugën e tij të drejtpërdrejtë, duke hyrë përfundimisht në Dash më 21 dhjetor.

Në astrologji Jupiteri konsiderohet përfituesi i madh, ai që sjell ndihmë, unitet dhe pajtim për të vendosur gjithçka në rregull dhe për të mbrojtur jetën. Për më tepër, Peshqit udhëhiqen nga Neptuni, një nga planetët më të largët nga Dielli dhe ata kalojnë shumë vite në një tranzit të vetëm, duke ndikuar tek ata që kanë lindur nën këtë shenjë që nga viti 2012; vazhdon kështu deri në vitin 2025, duke ushqyer ëndrrat dhe intuitat.

 

 

 

Burimi / https://italiafeed.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top