Mirëqenie

October 12, 2017 | 10:21

Zakonet e përditshme që dëmtojnë shpinën tuaj

Ka zakone të përditshme që dëmtojnë fizikisht shpinën, dëmtojnë qëndrimin tuaj dhe t’ju bëjnë të vuani nga sëmundjet kronike.

1

 Një listë e zakoneve të përditshme që mund të dëmtojë shpinë tuaj në afat të gjatë:

1- Krrusja mbi telefon

2- Qëndrimi ulur për periudha të gjata kohore

3- Përkulja mbi timon për orë të gjata çdo ditë

4 -Stresi mund të çojnë në tension të muskujve, që shkaktojnë dhimbje kronike në qafë dhe shpatulla

5- Mbajtja e një çante të rëndë

6-Këpucët me takë të lartë.

 

 

To Top

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com