FB

March 26, 2024 | 7:01

Astrologjia na vë para një të panjohure të madhe, çfarë na thonë yjet për sot?

 

Çdo vezullim ka një përrallë. Po kështu çdo re gazi galaktik dhe formacion shkëmbor ndëryjor me të cilët jemi vendosur të kalojmë. Udhëzuesi ynë është plot me fakte magjepsëse rreth këtyre objekteve qiellore, ndaj përgatituni të mësoni ndërsa eksploroni.

shenjat-e-horoskopit

Megjithatë, nuk ka nevojë të shqetësoheni për humbjen mes kësaj vorbulle kaotike të energjisë astrale! Thjesht përkuluni mbrapa dhe lëreni udhërrëfyesin tonë të marrë kontrollin e timonit. As forca më misterioze në të gjithë ekzistencën nuk mund të na largonte nga rruga.

 

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Jeni mjeshtër në materializimin dhe mund të merrni gjithçka që dëshironi duke krijuar me vetëdije. Pra, pse po përmbaheni? Pse dyshoni në veten tuaj? Është koha të shikoni nga brenda dhe të riprogramoni bindjet tuaja në mënyrë që ato të jenë në përputhje me gjërat që dëshironi.

 

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Eklipset janë letra të egra kozmike. Ata përfshihen si uragane dhe ndryshojnë gjithçka. Por mos u trembni! Këto ndërrime të papritura sjellin gjithmonë rritje dhe përparim të përshpejtuar.

Për momentin, përfitimet më të mëdha të këtyre eklipseve mund të shihen në jetën tuaj profesionale. Mundësitë që po vijnë për ju tani janë dërguar të gjitha nga askush tjetër përveçse – mirë, ju!

 

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Nëse dikush po jep dridhje të çuditshme ose diçka ndihet në hije për një situatë ose ndërveprim, besoni atë që vetja juaj po përpiqet t’ju thotë – ndoshta është e drejtë. Kushtojini vëmendje temave rreth mashtrimit dhe manipulimit edhe sot; ato mund të bëhen më të dukshme me kalimin e ditës.

 

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Merrni frymë dhe shkëputuni sot. Lërini të gjitha gjërat që nuk ju sjellin paqe mendore apo gëzim. Meditoni për të qetësuar kaosin në kokën tuaj dhe për t’u rikthyer në harmoni me veten tuaj. Uji, elementi juaj sundues, do të luajë një rol të madh për t’ju ndihmuar të gjeni qetësinë sot. Nëse është e mundur që të lahesh në det, liqen ose lumë, vazhdo dhe bëje!

 

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Ekzistojnë dy lloje njerëzish: ata që ulen si bretkosat pranë pellgut gjatë gjithë jetës së tyre pa i zhytur gishtat e këmbëve në ujë (me fjalë të tjera, të mërzitshëm) dhe ata që kërcejnë mbi gjithçka që u ndez kurioziteti dhe ndriçon botën me pasionin e tyre (aka, i mrekullueshëm). Cili lloj jeni ju? Sezoni i Dashit po ju fton të thoni “po” më shpesh, veçanërisht për ofertat më aventureske të jetës.

 

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Reciprociteti është çelësi juaj kur bëhet fjalë për ndërtimin e marrëdhënieve të forta. Jini shumë të qartë se çfarë lloj shkëmbimi energjie kërkoni nga të tjerët që ecin përpara. Megjithatë, ndonjëherë nuk mjafton të pyesësh drejtpërdrejt. Ju gjithashtu duhet të qëndroni mendjehapur dhe të hapur për të mësuar nga të tjerët.

 

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Kur përballeni me një situatë që ju bën të dëshironi të fryni gjoksin dhe t’i provoni dikujt tjetër që e ka gabim, mbani mend se asnjë e vërtetë nuk ia vlen të shkelë gishtat e dikujt tjetër. Zgjidhni të ecni në rrugën e dashurisë dhe dhembshurisë në çdo kohë sot, Peshorja.

 

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Bashkëpunimi do të jetë një pjesë thelbësore e këtij kapitulli të rrugëtimit tuaj personal ose profesional, ndaj gëlltitni çdo krenari që mund t’ju ndalojë të arrini atje! Eksploroni ide të reja, shikoni pamje të freskëta dhe takoni njerëz të ndryshëm. Udhëtimi do të bëjë më shumë për rritjen tuaj se çdo gjë tjetër.

 

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Udhëtimi juaj mund të mos jetë më i lehtë. Por kini besim se gjithçka po shkon në favorin tuaj. Besojini kohës hyjnore dhe shkoni me rrjedhën e jetës pa u shqetësuar për atë që mund të shkojë keq. Përqafoni pa mundim ndërsa punoni drejt qëllimeve tuaja.

 

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Mos u bëni kaq të ashpër me veten. Jini krenarë për gjithçka që keni arritur deri më tani dhe vlerësoni gjithçka që zotëroni aktualisht. Ju po lëvizni në drejtimin e duhur; vetëm mos harroni të vazhdoni. Ndani suksesin tuaj me ata që kanë ndihmuar gjatë rrugës.

 

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Mos lejoni që frika t’ju pengojë të dashuroni me gjithë zemër. Zhyt thellë në lidhjet tuaja dhe eksploroni ato në një nivel të thellë. Jini mjaft të guximshëm për të shprehur se sa shumë do të thotë dikush për ju, ose shfrytëzoni një shans për mundësi të reja dashurie.

 

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Është koha të ndaloni së jetuari brenda kokës tuaj dhe të përpiqeni të përsosni çdo gjë të vogël rreth jush. Lejojini vetes të bëheni krijues me pasione ose hobi të reja pa i menduar shumë për to. Kur bëhet fjalë për ndryshimet që ndodhin në aspektin e punës dhe parave, thjesht besoni vetes!

 

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top