FB

June 18, 2022 | 10:01

Çfarë duhet të hani në plazh? 9 receta të freskëta për t’i shijuar buzë detit

Vera vjen dhe bashkë me të edhe dëshira për të kaluar disa ditë të bukura buzë detit. Por, përveç kremit kundër diellit, një jelek shpëtimi për fëmijë dhe syze dielli, pyetja që shpesh lind është: çfarë të hamë në plazh?

Përpara se të mendoni se çfarë të hani në plazh, është mirë të merrni kontejnerë të mirë që kanë mbyllje të sigurta rezistente ndaj udhëtimit dhe një qese frigoriferike mjaft të madhe që ruan temperaturën e ushqimit dhe pijeve në rastin më të mirë. Ndaj është më mirë të investoni disa euro më shumë në këto aksesorë dhe më pas të gjeni veten të shtrirë rehat nën ombrellë me ushqime dhe pije vërtet të freskëta, pothuajse sikur të ishit në shtëpi.

Për pije, mund të shihni nëse mund të gjeni termos të përgatitur mirë për të ruajtur ujin, çajin ose ndonjë pije të bërë në shtëpi që i përshtatet mirë vapës së verës.

Çfarë duhet të hani në plazh? Këtu janë 9 receta të freskëta për t’i shijuar buzë detit

Makarona të ftohta

Oriz i ftohtë

Kus Kus

Omëletë

Sanduiç

Qofte

Tortë e kripur

Biskota të bëra vetë

 

 

Përgatiti K.I / Burimi www.amando.it

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Drejtor Marketingu - Geart Shehu: 0682097486
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
Boana Shenjtolli: 0694767053
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top