FB

December 20, 2021 | 8:19

Dhuratat e Krishtlindjeve 2021, ide për ata që tashmë kanë ose nuk kanë asgjë

Çfarë të vë nën pemën e dikujt që tashmë ka gjithçka? Përpjekja për të bërë një dhuratë të përshtatshme për Krishtlindje, për ata që me të vërtetë nuk kanë nevojë për asgjë, është në fakt në krye të niveleve të ankthit që prekin konsumatorët që luftojnë me blerjet e Krishtlindjeve sipas një studimi.

00Studimet tregojnë se krahas kënaqësisë për të bërë një dhuratë të bukur, është stresi i të menduarit për të, gjetja, mbështjellja e saj. Mungesa e kohës, me besimin se nëse nuk marrim pjesë në ritualin e Krishtlindjes siç është e përshtatshme, do të humbasim një përvojë të rëndësishme shoqërore, janë drejtpërdrejt proporcionale me ankthin e akumuluar, veçanërisht kur bëhet fjalë për të blerë me mendimin ‘kush është apo nuk është e lehtë’ tregojnë disa sondazhe të konsumatorëve që luftojnë me blerjet e festave të Krishtlindjeve të botuara në Journal of Marketing Theory and Practice. Distributorët, markat e njohura, platformat e e-commerce dhe motorët e kërkimit perceptojnë brishtësinë e momentit duke ofruar zgjidhje të menjëhershme për të gjitha buxhetet.

“Çfarë ndodh kur vjen koha për të menduar për një dhuratë të duhur për një person që nuk përshtatet në rrethin tonë më të ngushtë ose që ne e dimë se ka gjithçka ose shije vërtet të veçanta? – lexon librin e ri të Krishtlindjeve të botuar tani nga gjiganti Amazon (Amazon Xmas Lab, i shkarkueshëm në internet) i cili dëshiron të mbështesë të pavendosurit dhe të shqetësuarit për të shmangur ngarkesën dhe për të mësuar sekretet për blerjet e Krishtlindjeve të lehta, të drejtpërdrejta dhe pa shqetësime.

 001

Dekorime për Krishtlindje

Vendosni skenën tuaj festive për Krishtlindjet 2021. Nga dekorimet unike të pemës së Krishtlindjes dhe dritat me vargje që bëjnë një dekor të gëzuar të dhomës së ndenjes, te enët e tavolinës me ngjyrë ari dhe qirinjtë me aroma sezonale, e bëjnë shtëpinë tuaj një shtëpi të Krishtlindjes për periudhën e festave.

 

Ide për dhurata për Krishtlindje

Ndonjëherë janë gjërat e vogla që i bëjnë Krishtlindjet të paharrueshme, herë të tjera ju duhet të bëni një deklaratë të madhe për t’i treguar dikujt që kujdeseni. Nga dhuratat e vogla por të ëmbla si çorapet dhe librat deri te blerjet më të mëdha si arti i pikturave murale me kornizë, do të gjeni dhuratën që ju nevojitet për ta thënë siç duhet këtë vit.

 

Sekreti Santa

Është ngjarja më argëtuese e shkëmbimit të dhuratave të vitit! Nëse jeni duke shkëmbyer dhurata me kolegët e punës apo edhe me shefin tuaj, ose keni rregulluar një babagjysh të fshehtë me një grup miqsh ose familjarësh, sigurohuni që ta bëni siç duhet këtë vit me një dhuratë të pazakontë që ata nuk do ta marrin kurrë me mend.

7 

Çorape mbushëse

E vendosur tradicionalisht në fund të shtratit ose e varur në oxhak, hapja e një çorapeje plot me dhurata të Krishtlindjes është ngjarja kryesore e ditës së madhe. Pavarësisht nëse i mbushni me sende më të vogla ose me copa më të veçanta, bëjeni atë çast magjik me një përzgjedhje të këtyre ideve – nga unazat e çelësave, mbajtëset e kartave dhe balsamet e buzëve deri te byzylykët, vathët e Krishtlindjeve dhe kutitë e bizhuterive.

 

Dhurata të pazakonta për Krishtlindje

Nuk jeni i sigurt se çfarë t’i merrni personit që ka gjithçka? Surprizojini me diçka që mund të mos e kenë parë apo menduar kurrë më parë! Nga dizenjot e çuditshme të artit të mureve dhe stolitë unike dekorative deri te lojërat e reja dhe enigmat me bashkim pjesësh figure që bëjnë dhurata të shkëlqyera për burrat ose çorape dhuratash – gjeni diçka që përputhet me personalitetin e tyre.

3Dhurata të personalizuara

Bëjeni atë më personale me diçka unike për inicialet ose emrin e tyre nga përzgjedhja jonë e dhuratave të personalizuara sipas alfabetit. Nga gotat e mëdha, çantat e grimit dhe çantat e klasike deri te byzylykët e zbukuruar nga A në Z, këto janë dhurata unike për Krishtlindje.

 

Kutia e natës së Krishtlindjes

Çfarë nuk ka për t’u dashur në këtë traditë evropiane për të ndarë disa ëmbëlsira dhe për të shijuar një natë komode me të dashurit tuaj një natë para Krishtlindjeve? Pizhame të ngrohta, pantofla, çokollatë e nxehtë dhe një filxhan i ri, plus lojëra argëtuese për t’i bërë të gjithë të jenë humor të mirë. Niseni pushimin tuaj festiv me këto kuti ide për të gjithë familjen në prag të Krishtlindjes!

Veshjet e Krishtlindjeve

Vishuni për ditën e madhe nga koka tek këmbët në stilin sezonal, nga një kërcyes i shquar i Krishtlindjes deri te çorapet me shkëlqim.

1  5 6   8 9    4 2     002

 

 

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Drejtor Marketingu - Geart Shehu: 0682097486
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
Boana Shenjtolli: 0694767053
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top