FB

June 6, 2022 | 19:51

Jennifer Lopez mbajti një fjalim emocionues rreth asaj se si besimtarët dhe skeptikët kontribuan në suksesin e saj, teksa pranoi çmimin e karrierës të dielën në MTV Movie & TV Awards

“Dua të falënderoj njerëzit që më dhanë gëzim dhe ata që më thyen zemrën – ata që ishin të vërtetë dhe ata që më gënjyen,” tha Lopez, e cila mori këtë vit çmimin Generation Award për aktorët, kontributet e larmishme të të cilëve i dhënë emrat familjarë. Ajo gjithashtu mori çmimin për këngën më të mirë – një kategori e re – për këngën “On My Way” nga kolona zanore “Marry Me”.


Festivali MTV Youth u fokusua tek të rinjtë, të cilët ofruan një shfaqje çmimesh më të lehta dhe më të freskëta, me 26 kategori si ajo në  kategoritë neutrale gjinore si i  më i mirë, puthja më e mirë dhe kategoria e re “këtu për lidhje”. E organizuar nga Vanessa Hudgens, ceremonia u rikthye në një format live pasi ishte regjistruar paraprakisht për disa vite.

419016_7275022_updates
Zbulimi i parë i Lopez erdhi si një balerinë në serialin komedi të viteve 1990 “In Living Color”. Ajo ndoqi një karrierë aktrimi dhe mori një rol kryesor në “Selena” në 1997. Lopez do të vazhdonte të shfaqej në filma të tillë duke përfshirë “Anaconda”, “Out of Sight”, “The Wedding Planner”, “Hustlers” dhe të fundit të saj. “Marry me”.
Si këngëtare, Lopez ka fituar sukses në top listat pop dhe latine me këngë dhe albume të shumta hit. Ajo publikoi debutimin e saj me shumë hit “On the 6” në 1999 dhe kryesoi tabelën e Billboard Hot 100 me këngë si “If You Had My Love”, “All I Have” dhe remikset e “I’m Real” dhe “Ain’t It Funny.”
Dhe në vitin 2020, Lopez performoi gjatë shfaqjes së pjesës së parë të Super Bowl së bashku me Shakira.

Përgatiti O.T | Burimi CBS News

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top