FB

June 6, 2022 | 10:15

Test / Sa i/e aftë je të dallosh elefantin në këtë iluzion optik?

Ky iluzion optik me një elefant mund të zbulojë se sa i mirë është shikimi juaj. Imazhi i fshehur i kafshës thuhet se mund të dallohet vetëm nga 1% e njerëzve…A jeni edhe ju pjesë e kësaj përqindjeje?

Imazhi befasues u shpërnda nga ylli i TikTok Hectic Nick teksa sfidoi shikuesit të zgjidhnin iluzionin. Provojeni dhe ju, a mund ta dalloni elefantin?

Duke postuar iluzionin, ai tha: “Nuk është e lehtë, por provo ta kthesh telefonin dhe mund ta gjesh.” Epo, nuk jeni të vetmit që u çuditët nga ky truk.

 

Përgatiti K.I / Burimi www.thesun.co.uk

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top