FB

September 9, 2021 | 8:23

Kthimi në punë, ja fustanet që ju bëjnë të ndiheni sikur jeni akoma në pizhama (Foto)

Fundi i verës 2021 erdhi shumë shpejt dhe për shumë prej nesh kjo do të thotë se është koha për t’u kthyer në punë. Por pas më shumë se një viti punë nga shtëpia, kalimi përsëri në zyrë do të krijojë në mënyrë të pashmangshme disa sfida, nga gjetja e kujdesit për fëmijët deri në mësimin se si të shoqëroheni përsëri me kolegët. Dhe sigurisht që ekziston pyetja e frikshme: Çfarë do të vesh?

Në të vërtetë, ka pasur një rivlerësim të kodeve të veshjes në Amerikën korporative gjatë pandemisë, pasi shumë njerëz e kuptuan se mund të bënin punën e tyre në mënyrë efektive edhe me pizhame. Duket se ato kostume të ngurta dhe veshje shumë të strukturuara mund të jenë një gjë e së kaluarës për një numër punonjësish zyre. Në vend të kësaj, ne po shohim një epokë kompromisi midis gardërobave shtrënguese të korporatave të së kaluarës dhe veshjeve të preferuara.

Ju mund të mos jeni në gjendje të vishni një këmishë nate në punë, por mund të afroheni duke u ndjerë sikur jeni në një të tillë. Ne kemi grumbulluar disa fustane që ua bëjnë më të lehtë kthimin në punë.

 

 

 

Burimi / https://www.huffpost.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0684022192
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top