FB

June 16, 2022 | 9:25

PRESTIGE RESORT/ Vendi ku pushimet bëhen të paharrueshme

Sezoni turistik nis fuqishëm në Resortin Prestige. Me përvojën e padiskutueshme të një ekipi të shkëlqyer, mikpritjen pranë këtij oazi qetësie, fundjavave të relaksit i shtohen edhe ditët e tjera të javës. Këtë herë me një risi që e katapulton Prestige në resortin e pushimeve ideale në brigjet shqiptare.

Shkëlqimin kësaj vere ia shton parku i madh i argëtimit, shtimi i ambienteve të hotelerisë, i integruar me parkun e gjelbër të pishave dhe detin që zë pamjen kryesore. E veçantë gjithashtu e këtij sezoni të ri turistik në resortin Prestige është menaxhimi i ri i ekipit turk të përbërë nga Murat Gures, Burhan Yilmaz dhe Ahmet Korkut.

1

Falë përvojës ndërkombëtare të tyre në resortet më në zë të Turqisë, me kapacitete mbi njëmijë persona, në resortet në Abu Dhabi dhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vijnë në Shqipëri për të dhënë kontributin e tyre në turizmin shqiptar.

7

Me ekipin turk, performanca e pushimeve tuaja në resortin Prestige do të jetë e paharrueshme. Sepse në brandin e resorteve të luksit me 5 yje, gjithçka shndërrohet në një argëtim të çmueshëm në të gjitha perspektivat që ju kërkoni. Qetësi, det, ajër i pastër, gjelbërim, park lojërash për fëmijët, kulinari, argëtim muzikor, sportiv, dhe mbi të gjitha, higjienë e dëshiruar për pushime të mbara. Shijoni bukurinë e Adriatikut në perimetrin e resortit Prestige, aty ku gjithçka shndërrohet në alternativën më të mirë të pushimeve.

AHMET KORKUT,

Drejtori i Përgjithshëm i Prestige Resort. Me një histori në Industrinë e Mikpritjes ai do ta çojë kompaninë përpara për të siguruar suksesin afatgjatë. Shumë gjëra emocionuese po vijnë gjatë rrugës! Me përvojë si menaxher hoteli, me aftësi në Catering, Industrinë e Mikpritjes së Vizitorëve. Profesionist i shkëlqyer me një Diplomë Bachelor të përqendruar në Administrimin / Menaxhimin e Mikpritjes nga Anadolu Üniversitesi. Përvojë e zbatuar në hotelet dhe resortet me 5 yje në Stamboll, Elite, Maltepe Mah., Radisson Blu Hotel, Wyndham Grand Istanbul Kalamış, Kaya Ramada Plaza Hotel, Boutique Hotel Front Office Team.

MURAT GURES,

Zv. Drejtor i Përgjithshëm në Prestige Resort. Me përvojën e tij të pasur në Industrinë e Hotelerisë, Ushqimit dhe Pijeve. Përvojë e tij vjen nga sfondi kozmopolit me njohuri të mjaftueshme ndërkulturore, fleksibël, dhe i aftë për t’u përfshirë në mjedise të reja, interes i dedikuar për zgjatjen e koncepteve të reja. Ka qenë drejtues i resorteve më në emër në Stamboll, Topkapı, Conrad Hilton, Turqi , San Francisco, California, SHBA, Miami, Fort Lauderdale Area.

BURHAN YILMAZ,

Shef ekzekutiv kuzhine, me një përvojë ndërkombëtare në kulinari në hotelet më me emër, si në Qipro, Abu Dhabi, Mugla, Ankara, Antalya në Turqi.

 

 

Përgatiti: Orjona TRESA  |  Botuar në Revistën “Psikologjia”, Nr. 167

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Drejtor Marketingu - Geart Shehu: 0682097486
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
Boana Shenjtolli: 0694767053
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top