FB

September 3, 2021 | 8:40

Shqetësimet kryesore të grave të të gjitha shenjave

Një nga karakteristikat kryesore të shumicës së grave është planifikimi i gjithçkaje për të shmangur surprizat dhe shqetësimet. Por ne e dimë se këto dy gjëra janë të qenësishme në qenien tonë.

Dashi

Dashët janë të shqetësuar për sukseset e tyre. Ata rrallë pushojnë ndërsa luftojnë për të kënaqur dëshirat e tyre. Për shkak të energjisë që mbart kjo shenjë është e zakonshme të shohësh gra imponuese që zënë pozicione drejtuese, të gjitha për të arritur synimet e tyre. Dështimi është një përbindësh për to.

Demi

Gratë e Demit kujdesen për stabilitetin financiar. Ato zakonisht largohen nga kjo fushë shumë e balancuar e jetës, pasi nuk u pëlqen të varen nga të tjerët, veçanërisht nëse subjekti është monetar. Edhe pse e dinë që paratë nuk janë gjithçka, ato kujdesen shumë për to, veçanërisht nëse janë nëna. Ato punojnë pa u lodhur për të lënë disa rezerva financiare për fëmijët e tyre.

Binjakët

Ato shqetësohen se si do të arrijnë të kapërcejnë një situatë konflikti. Në përgjithësi, Binjakët bëjnë çmos që të mos futen në telashe ose situata të sikletshme. Ato janë shumë të shqetësuara për emocionet e tyre, kjo është arsyeja pse ato nuk mund të pyesin ose luftojnë mjedise.

Gaforrja

Shumë e shqetësuar për dashurinë. Të ndjeshme ndaj kartave, gratë Gaforre duan më shumë se sa munden dhe kujdesen shumë për këtë ndjenjë dhe frikën për të qenë vetëm. Ato duan të kënaqen gjatë gjithë kohës dhe për këtë ato pyesin gjithmonë nëse jam personi më i mirë për atë marrëdhënie. Ato përfundojnë duke jetuar shqetësimet dhe duke mos jetuar siç duhet momentin.

Luani

Gratë Luanë e duan shumë reputacionin e tyre. Ato kujdesen shumë për mendimin e të tjerëve, përshtypjen që u jepet të tjerëve, si profesionalisht ashtu edhe personalisht. Prandaj, ato kanë tendencë të llogaritin çdo veprim që duhet ndërmarrë.

Virgjëresha

Të shqetësuara për gabimet e tyre, ato nuk mund të ndalojnë së menduari për to. Edhe pas vitesh, kur ato duhet t’i kishin lënë në të kaluarën, ato ende mendojnë për këtë. Për këtë arsye, ato janë të përpikta dhe mendojnë shumë para se të ndërmarrin ndonjë veprim.

Peshorja

Shqetësohen për pamjen. Ato e urrejnë që të dalin nga shtëpia pa grim, pa rrobat e tyre më të mira, kështu që në përgjithësi nuk i pranojnë ftesat e minutës së fundit, sepse nuk duan të shqetësohen për mungesën e kohës për tu veshur ashtu siç u pëlqen.

Akrepi

Janë jashtëzakonisht të shqetësuara për zgjedhjet e tyre. Ato gjithmonë pyesin se çfarë mund të kishte ndodhur nëse do të kishin marrë një vendim tjetër. Ato shqetësohen për tepricën dhe përfundojnë duke humbur energji duke u shqetësuar për gjërat që nuk kanë ndodhur.

Shigjetari

Ju shqetësoheni për rutinën. Shigjetarët janë të kujdesshëm të bëjnë gjithçka njësoj, pa emocione. Energjike dhe aktive, ato i duan sfidat dhe kur diçka bie në rutinë, qoftë punë apo marrëdhënie, zhgënjimi prek zemrat e tyre dhe ato kujdesen për drejtimin që do të marrë lidhja.

Bricjapi

Shqetësohen për egon. Ato pëlqejnë të admirohen dhe respektohen. Meqenëse të gjithë duan të dinë se sa të talentuar janë, ato shqetësohen se kjo mund të jetë një arsye që njerëzit e tjerë ta kenë zili, pasi ato dalin nga rruga e tyre për t’i bërë të ditur cilësitë e tyre.

Ujori

Ato kujdesen për sukseset e tyre. Duan të përmbushin dëshirat e tyre dhe duan ta bëjnë këtë me aq forcë dhe vendosmëri saqë t’i përmbahen axhendës së tyre mendore, duke lënë gjithçka prapa.

Peshqit

Të shqetësuara për ekspozimin e jetës personale. Peshqit janë një mister në ajër dhe nuk e bëjnë me qëllim. Atyre nuk u pëlqen ekspozimi i ekzagjeruar, ato preferojnë të shijojnë momentin në vend që ta postojnë në mediat sociale. Kjo është arsyeja pse ato janë të kujdesshme ndaj shfaqjeve publike të dashurisë. Ato janë më të mbyllura për shkak të shqetësimit për të qenë shumë të ekspozuara.

 

 

Burimi / https://italiafeed.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0684022192
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top