FB

September 8, 2021 | 8:45

Uria e natës… Ja ushqimet që mund dhe duhet të hani gjatë natës

Ekspertët besojnë se një dietë e rreptë është plotësisht e padobishme nëse zgjidhni ushqime të shëndetshme për dietën tuaj të mbrëmjes, ato që përmirësojnë cilësinë e gjumit dhe nuk ju bëjnë që të shtoni në peshë. Le të zbulojmë se çfarë mund të hani natën pa dëmtuar formën tuaj.

  1. Çokollatë e zezë

Shpesh ky produkt përfshihet në listën e produkteve të ndaluara. Dhe krejt kot, sepse ekziston një ndryshim i madh midis një cope çokollate me arra dhe një çokollate të zezë! Çokollata e zezë përmban një sasi minimale sheqeri. Kjo lloj delikatese kontribuon në humbjen e shpejtë të peshës dhe normalizon nivelet e kolesterolit.

  1. Supë

Ju nuk prisnit ta shihnit këtë këtu! Supa mund të hahet edhe gjatë natës. Fakti është se çdo lëng i nxehtë ka një efekt qetësues. Nëse mendoni se nuk mund ta kënaqni urinë tuaj me një filxhan çaj të nxehtë në mbrëmje, sigurohuni që të ngrohni pak supë. Është e rëndësishme të mbani mend, mos hani thjerrëza, bizele ose fasule gjatë natës. Kjo mund të çojë në pagjumësi.

  1. Bajamet

Një grusht bajame është një opsion i shkëlqyeshëm për të kënaqur urinë e natës.

 

 

Burimi / https://italiafeed.com/

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
[email protected] / Cel: 0684022192
[email protected] / Cel: 0688019400

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top