FB

February 2, 2023 | 9:56

Bashkëpunimi revolucionar mes bizhuterive dhe atleteve

Dy firmat e njohura ndërkombëtare kanë njoftuar bashkëpunimin më befasues të vitit 2023 me një kuti këpucësh ikonë, fotografitë e para si dhe datën e lëshimit.

” Çift legjendar” Nike dhe Tiffany & Co. kanë njoftuar bashkëpunimin e tyre në mediat sociale. Një “martesë” e pamundur mes të kundërtave që tërheqin: bizhuteritë e larta që na bëjnë të ëndërrojmë për Audrey Hepburn dhe botën e sportit, atleteve dhe vrapit.

Këpucë Nike nga Tiffany & Co.

Kutia ngjyrë veze e robinit – kjo është pika e saktë midis të gjelbërve dhe blusë që karakterizon Tiffanyn që është simboli i gjigandit sportiv. Ky imazh i publikuar në rrjetet sociale ka ngjallur dëshirën e viktimave të modës në të gjithë botën: nga njëra anë atlete të dashuruara, të gatshme të shpenzojnë çdo sasi për modelet më të rralla, në brezat e tjerë të rritur me varëset e famshme me çelësa dhe zemrën “Ju lutem kthehuni në Tiffany & Co.”

Rezultati i bashkëpunimit është një palë këpucë poshtë kultit: Nike x Tiffany & Co. Air Force 1 1837, një model i veçantë për të festuar 40 vjetorin e Forcave Ajrore 1. Këpucët janë bërë me suede të zezë me blu Tiffany swoosh dhe detaje argjendi në taka. Nisja zyrtare është planifikuar për në 7 mars.

Koleksioni do të shitet në butikë të zgjedhur Nike dhe në dy dyqane Tiffany & Co. në Nju Jork me një çmim prej 400 dollarësh: në pjesën tjetër të botës ata do të jenë në dispozicion për t’u blerë nëpërmjet aplikacionit

Ndryshimi i kursit është pjesë e një strategjie të saktë: pas blerjes së markës nga konglomerati luksoz LVMH, Tiffany & Co. është në kërkim të hapësirave të reja dhe klientëve të rinj, veçanërisht në mesin e shumë të rinjve. Në fund të fundit, sot disa atlete janë një model statusi po aq sa diamantet.

 

 

 

 

Përgatiti K.M / Burimi Fanpage.it

© Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

MARKETINGU:
Agjente Marketingu:
Erinda Topi: 0688019400
E-mail: [email protected]

© Revista Psikologjia. Nuk lejohet riprodhimi i shkrimeve pa vendosur autorësinë e revistës "Psikologjia" dhe pa cituar burimin.

To Top